banner29

'Davutoğlu, 15 Temmuz'u önceden biliyordu' iddialarına jet cevap

Emekli Konsolos Vahit Özdemir'in ''Ahmet Davutoğlu 15 Temmuz'u önceden biliyordu' iddiasına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı'dan cevap geldi.

Siyaset 06.06.2020, 19:45
'Davutoğlu, 15 Temmuz'u önceden biliyordu' iddialarına jet cevap

Geçtiğimiz günlerde Emekli Konsolos Vahit Özdemir tarafından ilginç bir iddiada bulunulmuştu. Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na dair bir açıklamada bulunan Özdemir, Davutoğlu'nun 15 Temmuz hain darbe girişimini önceden bildiğini iddia etti.

Emekli Konsolos Vahit Özdemir'in Ahmet Davutoğlu'na ilişkin açıklamalarını Aydınlık gazetesi 'Davutoğlu'na zor sorular' başlığı ile sürmanşetten verdi. Aydınlık gazetesinin sürmanşetinin resmini sosyal medya hesabından paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı söz konusu iddiaya tepki gösterdi.

Davutoğlu ve ailesinin 15 Temmuzu önceden bildiği iddiası

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yakınındaki isimlerden olan Abdullah Başçı, sosyal medya hesabı aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda Emekli Konsolos Vahit Özdemir'in söz konusu açıklamalarına cevap verdi. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı şu ifadeleri kullandı:

Sn. Davutoğlu, önemli konuları gündeme getirince 28 Şubat devam ediyor diyen tetikçiler bu durumdan rahatsız olunca harekete geçti. Her köşeye sıkıştıklarında karalama, yalan, iftira ve tehdite yönelmek tetikçilerin karakterlerinde var. Eskiden beri yalan haberlerden besleniyorlar.

Yorumlar (1)
Ferit Ozkan 5 ay önce
Ahmet Davutoglu neden Emekli Diplomat Vahit Ozdemir'in sorularina cevap veremiyor?
Acaba Vahit Ozdemir'in iddialari dogru mu?
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?