banner30

banner29

Davutoğlu basın toplantısıyla istifa etti ve açıkladı...

AK Parti'nin ihracını istediği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, basın toplantısı düzenledi. Toplantıda AK Parti'den istifa ettiğini açıklayan Davutoğlu, "Yeni bir siyasi hareket inşa edeceğiz." dedi.

Siyaset 13.09.2019, 12:08
Davutoğlu basın toplantısıyla istifa etti ve açıkladı...

AK Parti'nin ihracını istediği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, basın toplantısında konuştu. Partiden istifa ettiğini açıklayan Davutoğlu, "Yeni bir siyasi hareket inşa edeceğiz." dedi.

Davutoğlu'nun basın açıklamasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Hayatımıza anlam katan değerlerin bir siyasi yapış şeklinde tarihe yansıması olarak gördüğümüz ve başarısı için bütün varlığımızı koyduğumuz partimizden ihraç talebiyle karşısına geleceğimizi tahayyül bile edemezdik.

Bizim için ihraç teklifinin yapıldığı 2 Eylül 2019, AK Parti'nin kuruluş ilkelerinden vazgeçtiğini ilan ettiği tarihtir.

Dar bir kadronun kontrolüne girmiş AK Parti'nin ülkemizin sorunlarına çare olma imkanı kalmamıştır. İç muhasebe, ortak akıl ve istişare kanallarının kapalı olduğu, içeride bir dönüşümün imkanının kalmadığı da aşikardır.

AK Parti'nin vefakar tabanını kendi genel başkanını ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?