banner29

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a cevap! "Biz bedel ödeye ödeye geldik..."

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder" sözlerine cevap verdi. Davutoğlu, "Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz" dedi.

Siyaset 09.08.2019, 17:19
Davutoğlu'ndan Erdoğan'a cevap! "Biz bedel ödeye ödeye geldik..."

Yeni parti kurma hazırlıkları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün memleketi Konya Taşkent’te konuştu. 

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder" sözlerine gönderme yaparak şunları söyledi:

"Allah'ım bu boynu eğdirme. Hep dua ederim. Allah bundan sonra da eğdirmesin. Kimsenin önünde eğdirmesin. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay AK Parti İl teşkilatında yaptığı konuşmada, yeni parti hazırlıkları yapan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na sert sözlerle yüklenmişti. Gül, Babacan ve Davutoğlu'nu hedef alan Erdoğan “Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (2)
Yeloğlu 2 yıl önce
Dedenin ödediği bedelden sana ne ?Onun ödediği bedel ahirette senin hanene yazılmayacak.Sen ne bedel ödedin onu söyle.Reis in sayesinde rüyanda göremeyeceğin makamlara geldin Şimdi siyasi ikbal uğrunu Reise nankörlük ediyor ve ihanetin saflarında yer alıyorsun.YAZIKLAR OLSUN !
kenan 2 yıl önce
ya arkadaş daha ne boyun eğeceksin.. sana başbakanlığı bırakacaksın dediler tıpış tıpış bıraktın.. Ki kerametin de yok.. sen başbakan kendi meziyetinle mi oldun. reis seni işaret etti. yoksa sen rüyanda bile göremedin o makamları.. Ki ak partinin bugün teşkilatlarında ki sorunların temel nedeni de sensin.. ne bedel nasıl ödetirler huzura vardığında o zaman kendi nefsinle birlikte sen göreceksin..
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?