Davutoğlu'nun ekibi, kendilerini kovdurup mağduru oynayacak!

Davutoğlu, kendisini eleştiren herkese “Pelikancı” yaftası vurarak yapay bir “düşman” hazırladı. Davutoğlu’na, bazı gazeteci, yazarlar da katıldı. Kendilerini ve Davutoğlu’nu eleştiren herkese “Pelikancı” dediler...

Davutoğlu'nun ekibi, kendilerini kovdurup  mağduru oynayacak!

DAVUTOĞLU'NUN TAKTİĞİ KENDİNİ KOVDURUP MAĞDURU OYNAMAK!

Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık koltuğuna oturur oturmaz ego patlaması yaşadı ve Erdoğan’a kafa tutmaya başladı. Erdoğan’a karşı ve Erdoğan’dan gizli birçok hamle yaptı.

Bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

Erdoğan’a yakın kişileri AK Parti’den tasfiye etmeye çalıştı.

CHP ile koalisyon kurmaya çalıştı.

Başkanlık sistemini engellemek istedi.

Hendek operasyonları sonrası yeni çözüm süreci başlatmaya çalıştı.

AB’ye taviz verdi. Amerikancı politika izledi.

İstifa ettirildi ancak Davutoğlu gidince de rahat durmadı. Hatayı kendinde arayacağına, yıkacak başka yerler aramaya girişti.

'SUÇ BENDE DEĞİL, PELİKAN DOSYASINDA; YANİ BELİRLEDİKLERİMDE!'

Tam bu esnada 1 Mayıs 2016’da “Pelikan Dosyası” adlı bir internet sitesinde imzasız bir yazıyla Davutoğlu merkezli “sürtüşme süreci” ele alındı. Bunlar zaten medyada konuşulan şeyler olsa da Davutoğlu, aradığını bulmuştu. Erdoğan’ın arkasından hiç iş çevirmemiş gibi “Pelikan Dosyası, Erdoğan ile aramızı bozdu” algısı yaptı.

16 Nisan referandumunda gizlice “hayır”a, 24 Haziran ve 31 Mart’ta ise gizlice Saadet Partisi’ne çalıştıklarının da bilinmediğini düşünerek..

Davutoğlu yandaşı gazeteci, yazarlar ise açıkça AK Parti aleyhine çalıştı.

Haziran 2015 seçimlerinde dilimize “istikşafi” kelimesini sokan Davutoğlu, tam 32 gün CHP ile koalisyon görüşmeleri yaparak boşa kürek salladı.

PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI, DAVUTOĞLU EKİBİYLE TEMASI SEBEBİYLE İSTİFA ETTİRİLDİ!

Pursaklar Belediye Başkanı'nın Davutoğlu'nun ekibiyle temas içinde olduğu için istifa ettirilidiği iddası ise kulislerde konuşulan son 'Davutoğlu' hamlelerinden birisi.

Geçen günlerde de yılın Oskarlık hareketi'ni yaptı. Üzerinde AK Parti tişörtü sırtında Türk Bayraklı birini Boğaz Köprüsü’nden intihar etmekten kurtardı..

Açık mesaj alındı. AK Parti'ye gönül verenlere oynadığı 'Partiyi ben kurtarırım ama fırsat vermiyorlar' mesajı... Tiyatro bitti. Dersine iyi çalışmış ama biz tiyatroya uzak bir milletiz..

Şimdilerde yapmaya çalıştığı ise kendisini ve kendine biat eden siyasileri, AK Parti’den kovdurup “mağdur” duruma düşmek ve kuracağı parti ile yoluna devam etmenin hayalini kuruyor..

kaynak:dipdalga.com

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 04:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5