banner29

Davutoğlu ve Erdoğan cephesinde kılıçlar çekildi mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin kuruluş yıldönümünde yaptığı konuşmada ''Hafıza kayıtlarımızın içerisinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağız'' sözleri gündeme bomba gibi düştü! Akabinde Ahmet Davutoğlu: ''Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz'' dedi! Neler oluyor? Bu sözler ne anlama geliyor? Ankara'da neler oluyor? İşte detaylar...

Siyaset 24.08.2019, 12:31 24.08.2019, 18:05
Davutoğlu ve Erdoğan cephesinde kılıçlar çekildi mi?

''Davutoğlu ve Erdoğan cephesinde kılıçlar çekildi mi?''

KÜSKÜNLERE GÖNDERME Mİ YAPTI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin kuruluş yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. 18 yıllık Ak parti mücadelesini özetleyen Erdoğan konuşmasının bir bölümünde yeni parti hazırlığı içerisinde bulunan Davutoğlu ve Babacan'ı hedef aldığı düşünülen açıklamalarda bulundu! Erdoğan, "Kendi bireysel çıkarını, grup veya cemaat taassubunu bu büyük davanın önüne koyuyorsa, bilsin ki sadece 82 milyon Türk milletine değil kendi geleceğine de ihanet ediyor. Rabb'im, hepimizi bu büyük yanlışa düşmekten muhafaza etsin." şeklinde konuştu. Konuşmanın devamında ise, "Üstelik 18 yıllık parti tarihimiz ile 17 yıllık iktidarımızın her dönemi sadece iş yapmakla, icraat yapmakla değil aynı zamanda farklı güçlere karşı mücadele vermekle geçti. Şunu da söyleyeyim, hafıza kayıtlarımızın içerisinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı da buradan söylüyorum. Zira bu hafıza kaydının içerisinde çok şeyler var. Yani 'kim kimdir', bunları milletimizin bilmezi lazım. Bilmesi lazım ki yanlış istikamette gitmesin. Vesayet odaklarından terör örgütlerine, uluslararası tetikçilerden içimizdeki mankurtlara pek çok kesimle uğraşmak zorunda kaldık. Hamdolsun ne milletimize verdiğim sözleri aksattık ne de bunlara pabuç bıraktık." şeklindeki çarpıcı ifadelere yer verdi.

DAVUTOĞLU'NDAN MİSİLLEME Mİ GELDİ?

Erdoğan'ın bu konuşmaları üzerine aynı gün içerisinde Davutoğlu'da açıklamalarda bulundu. Sakarya Dostları Platformu'nun düzenlediği bir programda söz alan Davutoğlu, çözüm sürecine atıfta bulunarak, "Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır. Başbakanlık görevini aldığım zaman -bunu izah etmek zorundayım, kampanya dolayısıyla bu soruları aldığım için- 6-8 Ekim olayları oldu. O olaylar esnasında çözüm süreci adı altında Türkiye'nin kamu düzeninin nasıl yerle bir edildiğini görme imkanı bulduk." şeklinde misilleme yaparcasına konuştu.

KILIÇLAR ÇEKİLDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun peşpeşe yaptıkları bu açıklamalar kamuoyunun dikkatinden kaçmadı. Sosyal medyadan konuşmaları takip eden vatandaşlar,  "Kılıçlar çekildi mi?" sorusunu sordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?