banner29

Demirel'in danışmanı Akdoğan: CIA'ye çalışan büyük holdingler var!

Süleyman Demirel'in eski danışmanı Lütfü Akdoğan, Türk iş adamları arasında CIA'ye çalışanların olduğunu söyleyerek "Büyük holdinglerin hepsi CIA'ye çalışıyor. Çünkü gelirleri orada." dedi.

Siyaset 08.12.2019, 23:01 08.12.2019, 23:09
Demirel'in danışmanı Akdoğan: CIA'ye çalışan büyük holdingler var!

A Haber'deki Yaz-Boz programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Eski başbakan ve cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel'in eski danışmanı Lütfü Akdoğan, ABD'ye çalışan iş adamlarının bulunduğunu söyledi. 

Yüzde 90 gibi bir rakam veren Akdoğan, Türk iş adamları arasında CIA'ye çalışanların olduğunu söyleyerek "Büyük holdinglerin hepsi CIA'ye çalışıyor. Çünkü gelirleri orada." dedi.

Türk iş adamları ABD'ye gittiler, 'Para vermeyin' dediler

Eski başbakan ve cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel'e danışman olduğu dönemdeyken başından geçen olayı anlatan Akdoğan, "Benim zamanımda, Süleyman Bey, Maliye Bakanı Yılmaz Ergenekon'u Dünya Bankası ile görüşmek üzere Amerika'ya yolladı. Amerika'ya bizim Maliye Bakanı'nı gideceğini öğrenen holdinglerin başındaki iş adamları, -ki bunların içinde 4-5'i hala hayatta- New York ve Washington'a giderek ilgililerle konuştular. Bu Türk iş adamları 'Türkiye'ye para vermeyin, yardım etmeyin' dediler. Süleyman Bey, telefon ediyor, randevu vermiyorlar. Dünya Bankası, müdür muavini bile Türkiye'ye randevu vermiyor. Süleyman Bey de 'Atla gel' diyor. Tam oralarda benim temasımla 300 milyon dolarlık ani bir kredi talebimiz oldu. 'Peki' dediler. Amerikalılar araya girdi, 'Hayır, parayı vermeyin' dediler. Ve parayı alamadık." ifadelerinde bulundu.

"Bizzat Süleyman Demirel söyledi"

"Haysiyetleri varsa açıklasınlar, hepsi kendilerini biliyorlar" diyen Akdoğan, bilginin kaynağını soran Bekir Hazar'a ise "Bilgi bizzat Süleyman Bey'den geldi. Kimden gelecek?" dedi.

"İsimlerini açıklayabilirim"

İsim vermek isteyen Akdoğan "İsterseniz isimlerini açıklayabilirim. 4-5'inin açıklayabilirim." dedi, ancak Açıklanmasını istemeyen Bekir Hazar "Tahmin edebiliyoruz, cevap hakkı doğar" diyerek açıklanmamasını istedi.

Maliye Bakanı Ergenekon ağladı

O günleri anlatmaya devam eden Akdoğan, Süleyman Demirel'in isteği üzerine yurda dönen Maliye Bakanı Ergenekon'un ağladığını söyledi.

"Süleyman Bey'in de kabahati var"

Süleyman Bey'in de hatası var diyen Akdoğan "Ama Süleyman Bey'de de kabahat var. İktidara geldiği zaman bunları kucaklıyor. Bunları zengin yapan Süleyman Bey'dir, Özal'dır" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?