Demirtaş'ın mesajını CHP paylaştı!

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı Edirne'de tutuklu bulunduğu cezaevinde sürekli ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Demirtaş'ın yeni yıl mesajını paylaştı. Demirtaş'ın mesajını neden HDP'nin değilde CHP'li bir vekilin paylaştığı ise merak konusu...

Demirtaş'ın mesajını CHP paylaştı!

CHP'li İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Edirne Cezaevi'nde bulunan Selahattin Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı yılbaşı sonrası yine ziyaret etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Selahattin Demirtaş'ın moralinin yüksek olduğunu iddia eden Sezgin Tanrıkulu, Demirtaş'ın kendi sağlığı konusunda bir şey söylemediğini ancak cezaevi koşullarının sağlık konusunda kendisini zorlayacağını dile getirdi.

Tanrıkulu, Demirtaş'ın yeni yıl mesajını da yayımladı. Demirtaş böylece yeni yıl mesajını bir dönem liderliğini yaptığı HDP yerine CHP üzerinden vermiş oldu. Demirtaş'ın halihazırdaki HDP yönrtimi ile ters düşmüş olabileceği de kamuoyubu düşündürdü.

Demirtaş'ın yeni yıl mesajı şu şekilde:

"Yeni bir yıl ve demokrasi mücadelesine yeni bir heyecan. 2020'de özgürlük barış taleplerimiz gerçekleşecek ve daha güzel günlere kavuşacağız. Bunun için cesaret ve kararlılıkla mücadeleye devam. Yeni yılınız kutlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5