banner5

banner29

Demokrat Parti Millet İttifakı'ndan ayrıldı!

Millet İttifakı bloku içerisinde yer alan Demokrat Parti, 2023'te yapılacak olan seçimlere tek başına girme kararı aldı.

Siyaset 04.01.2021, 10:27
Demokrat Parti Millet İttifakı'ndan ayrıldı!

Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerde Millet İttifakı bloku içinde yer alan Demokrat Parti (DP), 2023’te yapılacak seçimlerde yeni yol haritasını “tek başına seçimlere girmek” olarak belirledi. Bunda en büyük etkenin, son günlerde kapatılması tartışmalarıyla gündeme gelen HDP’nin, “doğrudan ya da dolaylı şekilde Millet İttifakı’na destek verebileceği olasılığı” olduğu ifade edildi.

Bugüne dek Millet İttifakı bileşeni içinde yer almayı tercih eden DP’nin 2023 seçimlerinde Millet İttifakı bloku içinde yer almak istemediği, milletvekili aday listelerini ve kendi cumhurbaşkanı adayını çıkaracağı belirtiliyor

İlk ziyaret Diyarbakır annelerine

Cumhuriyet’in haberine göre; DP, yeni yol haritası kapsamında ilk ziyaretini de salı günü HDP Diyarbakır il binası önünde bekleyen Diyarbakır annelerine yapacak. Parti yöneticileri, “bu ziyaretin Cumhur İttifakı dışında kalan muhalefet partileri içindeki ilk ziyaret olması bakımından önem taşıdığını” ve “Millet İttifakı’na doğrudan bir mesaj verdiğini” ifade ediyor Partinin, 2023’e giderken çizgisini ise yine “güçlendirilmiş parlamenter sistem ve bütçe yetkisinin tamamen TBMM’ye verilmesi” oluşturacak.

Yorumlar (1)
Saci̇d Alpsoy 3 hafta önce
Davası İslam olan herkes Cumhur İttifakı safında olmalı...bu safta seçime girmeli. Bu ittifak içinde birlikte başkanı belirlerler. Seçimde aldığı gücü nispetinde bağımsız güçlü ve adil Türkiye yönetimde söz sahibi olur ideallerini anlatır geçekleştirmeye çalışırlar. Farklı düşünce ve önerilerini sunarlar.

gavur aşığı islami yaşam düşmanı kafalarla aynı saf olmaz..
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?