Destici'den sert tepki: Çin'in Hitler'den ne farkı var?

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Türk nüfusunu azaltmaya yönelik bir politika izlediğini belirtti.

Destici'den sert tepki: Çin'in Hitler'den ne farkı var?

ABD'nin, İran'a yönelik yaptırım kararına tepki gösteren BBP lideri Destici, kararın uluslararası hukuka aykırı olduğunu ve dünya üzerindeki diğer devletleri hiçe sayarak alındığını belirtti.

Destici, ABD'nin yaptırım kararını tanımamaları için Türkiye başta olmak üzere dünya devletlerine çağrıda bulunarak, "Yakın zamanda ülkemize yaptırımlar uygulayan, onlarca yıl teröre en büyük desteği veren ABD'nin, İran'a karşı uyguladığı bu yaptırımlar, tabiri caizse zorbalıktır. Dünyanın kaderi bir ülkenin çıkarlarına bırakılamaz" ifadesini kullandı.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Çin'in, Doğu Türkistan'da, Müslüman Türk nüfusunu azaltmaya yönelik bir politika izlediğini ifade etti.

'HA BEDENİNİ ERİTMİŞ SABUN YAPMIŞSIN, HA ÖZ BENLİĞİNİ ERİTİP YOK ETMİŞSİN'

Doğu Türkistan'da, Çin'in politikasının 'Türklüğü ve Müslümanlığı kamplarda eriterek yok etmek üzerine kurulduğu'nu kaydeden Destici, "Çin'in bugün geçmişteki Hitler'den ne farkı vardır? Ha bedenini eritmiş sabun yapmışsın ha öz benliğini, kimliğini eritip yok etmişsin. Biz bunun ikisinin de asimilasyon ve soykırım olduğunu buradan haykırıyoruz" diye konuştu.

Doğu Akdeniz ve Ege bölgelerinin önemine değinen Destici, bu bölgelerin yeni enerji savaşları konusunda stratejik öneme sahip olduğunu belirtti.

ABD ve İsrail'in, Kıbrıs'a yönelik, Türkiye'siz birtakım hesaplar yaptığını dile getiren Destici, "Türkiye Cumhuriyeti olarak, Allah'ın izniyle bu oyunları bertaraf edeceğiz ve gerekirse en büyük riskleri almak adına, ülkemize doğru namlularını çeviren tüm düşman donanmalarını denizin dibine yollayacağız" değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5