Disipline sevk edilen MHP'li vekil İYİ Parti'ye mi geçiyor?

MHP'den kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen, Samsun Milletvekili Erhan Usta, İyi Parti'ye katılacağı yönündeki iddialara cevap verdi

Disipline sevk edilen MHP'li vekil İYİ Parti'ye mi geçiyor?

"Cumhur İttifakı'nın ruhuna aykırı davrandığı gerekçesiyle Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) kesin ihracı istemiyle dün Disiplin Kurulu'na sevk edilen, Samsun Milletvekili Erhan Usta, hakkında çıkan iddialarla ilgili konuştu.

ERHAN USTA İYİ PARTİ'YE GEÇECEK İDDİALARINI YALANLADI

MHP'den ihraç edilmesinin ardından, İyi Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edilen Usta, "Bana ulaşan bir şey yok beni yıpratmak için tezvirat yapılıyor" dedi. Usta'nın MDK'ya sevk edilmesinin ardından hakkında kulislerde de iddiaların ardı arkası kesilmedi. 

İDDİALARIN TAMAMI BENİ YIPRATMAK İÇİN YAPILIYOR

O iddiaların başında Erhan Usta'nın, MHP'den ihraç edilmesinin ardından İYİ Parti'ye katılacağı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı yönünde oldu. Konuya ilişkin kendisine ulaşan bir bilginin olmadığını söyleyen Usta İyi Parti'ye geçeceği yönündeki iddiaları yalanladı. Usta, "Bunların tamamı tezvirat, beni yıpratmak için yapılıyor" dedi.

İTTİFAK OLMAZSA OLMAZIMIZ DEĞİLDİR

Ak Parti ve MHP'nin Samsun'daki tartışması, Ak Parti'nin ilde 7 belediye isteyen MHP'ye 2 belediye bırakmasıyla başlamıştı. Ak Parti'yi eleştiren MHP'li Usta, "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" sözleri sonrası MHP tarafından kesin ihraç istemiyle Disiplin Kuruluna sevk edilmişti. Usta'yla beraber Samsun İl Başkanı Taner Tekin de görevden alınmıştı. MHP'deki bu gelişmelerin ardından Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın da görevden alındığı duyurulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5