banner29

Eski AK Partili bakan Erdoğan'ı hedef aldı

Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı değerlendirmede çeşitli iddialarda bulundu.

Siyaset 02.07.2019, 22:52
Eski AK Partili bakan Erdoğan'ı hedef aldı

RS FM'e açıklamalarda bulunan Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kurulacak parti hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SADECE AK PARTİLİLERDEN KURULACAK BİR PARTİDEN SONUÇ ALINAMAZ

Yeni kurulacak bir partinin yeni misyonlarla yola çıkması gerektiğini ifade eden eski AK Partili Ertuğrul Günay, "Yola çıkacak olan yeni siyasi hareketler AK Parti'nin yarım bıraktığı işleri tamamlamak gibi bir misyonla yola çıkarsa sonuç alamaz. Türkiye'nin yeni ihtiyaçları var. Yeni şeyler söylemek gerek. Mesele AK Parti'nin restorasyonu ya da revizyonu değil. Sadece AK Parti'den kopanların kuracağı bir partiden de sonuç alınamaz. Olsa olsa İYİ Parti kadar sonuç alınabilir. Çok daha geniş uzlaşmalara ihtiyaç var" dedi.

ERDOĞAN EN GÜÇSÜZ DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir kuşatılmışlık içinde olduğunu da ifade eden Günay, "Bundan 5 yıl önce söylediklerinin tam tersini yapıyor. Kim kendisine destek verirse sonunu hesap etmeden, yeni birlikler oluşturmak konusunda bir çaresizlik yaşıyor. Güçlü görüntüsünün arkasında siyasi tarihinin en güçsüz, en çaresiz dönemini yaşıyor" dedi.

Yorumlar (1)
Ihsan 2 yıl önce
bu ş.... nankörün teli günay mıdır ne boktur?
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?