Eski CHP'li Öztürk Yılmaz Kılıçdaroğlu'nu tefe koydu!

Öztürk Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ok yağmuruna tuttu. Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, bugün yaptığı basın açıklamasında kendisine gelen bir soru üzerine, CHP’yi sert bir dille eleştirdi.

Eski CHP'li Öztürk Yılmaz Kılıçdaroğlu'nu tefe koydu!

‘’Avrupa yerel özerklik şartına, Türkiye’nin çekince koyduğu maddelerin, CHP eliyle tabana benimsetilmesi ve  aynen kabulü son derece tehlikelidir. Federasyona yol açar arkasından parçalanma gelir’’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel  komisyonunun, ‘’Kemalist 6 okun  CHP tarafından anlamlarının değiştirilerek, eğerek bükerek bir  program yada tüzük değişikliğine  gitmesi’’ iddiasını ise;  ‘’Kurucu Kemalist ideolojiyi  tam ortadan  kırmak’’ olarak değerlendirdi.

Ayrca, “Yerel Yönetimler Bakanlığı” nın da kurulması gerekliliğine dikkat çeken Yılmaz;  Meclise, ‘siyasi etik yasası’ teklifinde bulunan CHP yönetiminin de samimiyetsiz olduğunu, CHP Belediye başkanlarının yakınlarının görevden alındığı halde, o kişileri atayan  ilgili belediye başkanlarına parti disiplin yönetmeliğini bile çalıştırmayan kişilerin, siyasi etik kanunundan  bahsetmesini de;  ‘samimiyetsizlik’ olarak değerlendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5