banner29

Eski Milli Görüş’çüden Erdoğan'a övgü! Tek lider...

AK Parti’nin 18’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle yeniakit.com.tr’ye konuşan Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı eski Milli Görüşçü Cemal Toptancı, “Recep Tayyip Erdoğan, dünyadaki mazlumların sesini ‘Dünya Beşten Büyüktür’ diyerek savunabilen tek lider olmuştur." dedi.

Siyaset 14.08.2019, 19:27 14.08.2019, 19:39
Eski Milli Görüş’çüden Erdoğan'a övgü! Tek lider...

Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, AK Parti’nin kuruluşunun 18’inci yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAREKETİ"

Parti’nin geride bıraktığı 17 yılı değerlendiren Toptancı, “Siyaset tarihimizde özgürleşme ve kalkınma hamlesini altın harflerle yazdıran, ülkemizi emperyal güçlerin vesayetinden kurtarma mücadelesi veren ve tam bağımsız bir Türkiye olması için hayatı pahasına mücadele eden, dünyanın mazlum coğrafyalarındaki insanlara kol kanat germesiyle birlikte ‘Dünya Beşten Büyüktür’ diyebilen Recep Tayyip Erdoğan hareketi 18 yaşında.” dedi.

ERDOĞAN'IN EN BÜYÜK HAMLESİ

Erdoğan’ın Türk siyaset tarihinde farklı bir yerinin olduğunu belirten Toptancı, şunları söyledi:

2017 yılında yapılan referandumla 90 yılı aşkın bir süredir vesayet altındaki sistemi, ‘milletin devleti’ yapma noktasındaki bizlere yaşattığı yeni sistem Recep Tayyip Erdoğan’ın unutulmaması gereken en büyük hamlesidir.

"YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle Türkiyenin daha da güçlendiğini dile getiren Toptancı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu vesileyle ‘herşey devletimiz ve milletimiz için dediğimiz’ bu noktada üzerimizdeki meşhun planları defetme zamanının olduğunu bu vesileyle el ele kol kola milletçe yolumuza devam etmemizin gerektiğini söylüyorum. Recep Tayyip Erdoğan hareketinin milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?