banner30

banner29

Fatma Şahin, CHP'li belediyelere yapılan o benzetmeyi doğru bulmadı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı bir programda, CHP'li belediyelere yapılan "FETÖ ve PKK benzetmesi"yle ilgili sorulan soruya "Yok, bunu kabul etmemiz mümkün değil, yanlış olur. Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız, yol ve yöntemlerimiz farklı olsa bile oturulur konuşulur. Çok ayrıntısını bilmiyorum ama ben böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum" cevabını verdi.

Siyaset 26.04.2020, 00:24
Fatma Şahin, CHP'li belediyelere yapılan o benzetmeyi doğru bulmadı

Koronavirüs salgınıyla ilgili belediye çalışmalarını anlatan Şahin, "Belediye olarak genelgelerimizin yürütmesini yapıyoruz. Dolayısıyla yaptığımız her şey Valimizin İçişleri Bakanımızın görüşleri alınarak yapılıyor. Dolayısıyla devlet içinde bir devlet yok." ifadelerini kullandı.

Şahin "Peki diğer yapılan işlerde devlet içinde devlet eleştirisine ne dersiniz? CHP'ye yöneltilen eleştiriler için söylüyorum" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"En çok yardım konusunda farklı bir şey oluştu. Onu da şöyle açıklayayım. Mesela biz Biz Bize Yeteriz'den önce şehirde bir kampanya yaptık. 'Kalbe Dokun Gönül Kazan' kampanyamızın adı buydu. Sabuncu sabun gönderdi, uncu un gönderdi, yağcı yağını gönderdi. Bu sistemi başlattık, gayet güzel bir şekilde gidiyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız Biz Bize Yeteriz'i başlatınca biz nakdi kısmı durdurduk.

Oradaki eleştirilerin en büyük nedeni, 2 ayrı hesap var. Bu beraberinde çift başlılığa neden oluyor. Ben Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptım, SOYBİS diye bir sistem kurduk. Niye kurduk, çünkü bu işte mükerrerlik çok tehlikeli. Alan insan bir daha almaya çalışıyor sosyal yardımı. Bazen ulaşılması gereken kişiye ulaşılamıyor. Bu yüzden bir yazılım donanım alt yapısı gerekiyordu. Biz Valilik bünyesinde SOYBİS'in kurulduğu kaymakamlıkta bu sisteme entegre olduk. Büyükşehir olarak şunu yapmadım ben, Fatma Şahin olarak bu kadar yardım paketi hazırladım, bana da başvurun, ben de şu kadarını dağıtayım demedim. Ben şunu dedim, 2 milyon bize emanet, canı bize emanet, malı bize emanet... En hızlı nasıl biz 2 milyona ulaşacağız. Sen-ben yok biz varız dersen, vallahi billahi anlaşamamak için hiçbir neden yok."

"BÖYLE BİR İFADEYİ DOĞRU BULMUYORUM"

"İzleyicilerden şöyle bir soru var. FETÖ-PKK benzetmesi var CHP'li belediyeler için, bunun için ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise Fatma Şahin, "Yok, bunu kabul etmemiz mümkün değil, yanlış olur. Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız, yol ve yöntemlerimiz farklı olsa bile oturulur konuşulur. Böyle bir benzetme üzerinden de gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok ayrıntısını bilmiyorum ama ben böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum" yanıtını verdi.

Fatma Şahin'in bu açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?