banner30

banner29

Hayrunnisa Gül siyasete girecek! İşte detaylar...

Eski bakanlardan Ali Babacan'ın kuracağı partide eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün de yer alacağı iddia ediliyor.

Siyaset 07.02.2020, 19:53 07.02.2020, 20:04
Hayrunnisa Gül siyasete girecek! İşte detaylar...

Ali Babacan'ın kuracağı parti ile ilgili çok tartışılacak bir iddia ortaya atıldı. Babacan'ın çalışma ekibinde yer alan bir ismin aktardıklarına göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül, yeni partinin Kurucular Kurulu'nda yer alacak.

HAŞİM KILIÇ'TA PARTİDE!

Medyada yer alan habere göre Babacan'a yakın kaynak, tüzük çalışmasında sona gelindiğini ve parti tüzüğünü Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç'ın yazdığını belirtirken, Şubat ayı içerisinde yeni partinin kamuoyuna ilan edileceğini kaydetti.

Çalışmalarının 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteği ile sürdüğünü belirten Babacan'ın çalışma ekibi içerisinde yer alan isim, "Abdullah bey gibi Hayrunnisa hanım da, kuracağımızı partiyi çok önemsiyor. Yeni partide yer almaya sıcak bakıyor. Yapılan son değerlendirmelerde kurucular arasında yer alması kararlaştırıldı. Bu, sayın Abdullah Gül'e de bir vefa göstergesi olacak" ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Yeniçağ

Yorumlar (2)
Antalya Mustafa 1 yıl önce
Bu milletin hakkı gül ailesine haram olsun
Günel 1 yıl önce
Erdoğanı Yikmağ Üçün Yüz Maska Takıp Gül Bülbül İndimi Siyaset Yadına Düşdü Zaten Siyasetde İdin Ne Yapdın Türküyeye Kef Yapdın Çıkdın Davam Etmek İsteyirsen Kefini Allah Sizi Gibi İnsanlardan Türküyeni Korusun. Ammin
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?