HDP ve SP ittifakı yapıldı! Resmi açıklama geldi

Şanlıurfa'da HDP'nin büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan adayları, Saadet Partisi lehine adaylıktan çekildi.

HDP ve SP ittifakı yapıldı! Resmi açıklama geldi

HDP’nin İl Seçim Kurulu’na Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bildirdiği Hidayet Enmek, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, parti olarak 31 Mart’taki yerel seçimlerde strateji değişikliğine gittiklerini belirtti. Parti olarak Şanlıurfa’da oluşan toplumsal muhalefete destek sunacaklarını dile getiren Enmek, şöyle devam etti:

SAADET PARTİSİ’NİN ADAYI İÇİN ÇEKİLİYORUZ

“Özelikle Şanlıurfa halkının umudunu büyütmek ve geliştirmek adına toplumsal muhalefete güç ve anlam katmak istiyoruz. Şanlıurfa’da toplumun desteğini gören Sabahattin Cevheri’ye biz de parti olarak destek sunacağımızı duyuruyoruz. Karaköprü Belediye Başkan Adayımız Rıdvan Yavuz, Eyyübiye Belediye Başkan Adayımız Mahmut Memitanlı, Haliliye Belediye Başkan Adayımız Mehmet Şerif Bendaş ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ben Hidayet Enmek, Şanlıurfa halkı için Şanlıurfa’nın kazanması için Sabahattin Cevheri lehine adaylıktan çekiliyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
yorgun
yorgun - 1 yıl Önce

Bu vebal SAADET PARTİSİNE ve ona oy verecek SEÇMENLERE' de yeter de artar bile.Ne diyelim Rabbim ıslah eylesin.Dilerim saadet partisine gönül vermiş duyarlı kardeşlerim bu çirkin tezgahı görür saadete oy vermekten kendini geri çeker inşaAllah.Amin...

SIRADAKİ HABER

banner5