banner29

İBB çalışanları istifa ediyor!

CHP'ye yakın medya Kılıçdaroğlu'nun dün akşam yaptığı ve kimseyi ötekileştirmeyeceğiz söylemine rağmen, İBB'de basın açıklaması yapanlara yönelik adeta istifa kampanyası başlatmıştı. İBB'den gelen bilgiler ise birçok çalışanın istifasını vererek belediyedeki işinden ayrıldığı yönünde...

Siyaset 24.06.2019, 17:43 24.06.2019, 19:20
İBB çalışanları istifa ediyor!

Seçim kampanyası döneminde adaylardan Ekrem İmamoğlu'nun çalışanları zan altında bırakan iddiaları üzerine İBB çalışanları bir basın açıklaması yapmıştı. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun seçimin kazanıldığının anlaşılmasının ardından yaptığı "CHP artık 82 milyonun partisi, artık kimyesi ötekileştirmeyecek" ifadelerine rağmen muhalif basında İBB çalışanlarının istifalarının istendiği haberler yayınlanmaya başlandı. 

Bunlardan biri de çalışanların bazıları için 'istemezükçüler' ifadesini kullanan Sözcü gazetesi oldu. 

Sözcü yolsuzluk usulsüzlük iddiaları üzerine haklarını korumak adına açıklama yapan işçileri "Ekrem İmamoğlu karşıtı" miting yapmakla itham edip sosyal medyada bu kişilerin istifa edip etmeyeceklerinin sorgulandığını yazdı. 

Gelen haberlere göre İBB çalışanları Sözcü ve Cumhuriyet ile sosyal medya trollerini merakta bırakmayacak gibi görünüyor. 

İSTİFALAR BAŞLADI

Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre çok sayıda İBB çalışanı istifalarını mevcut yönetime sundu. 

İstifalara ilişkin ayrıntılar geldiğinde Haber Vakti'nde olacak...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?