banner29

İmamoğlu, FETÖ ve PKK sorusuna 'Türkiye'yi beraber yönetelim' dedi mi?

CHP'nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, canlı yayında soruları cevaplarken "PKK'ya, FETÖ'ye, yabancı basının seçimlerle ilgili bir mesajınız var mı?" sorusunu görmezden gelmeye çalıştığı anlarda yanlış anlaşılmalara neden olacak ifadeler kullandı.

Siyaset 28.05.2019, 00:56 16.09.2019, 17:02
İmamoğlu, FETÖ ve PKK sorusuna 'Türkiye'yi beraber yönetelim' dedi mi?

CHP'li Ekrem İmamoğlu, canlı yayında soruları cevaplarken "PKK'ya, FETÖ'ye, yabancı basının seçimlerle ilgili bir mesajınız var mı?" sorusuna cevap vermemek için "Gelin Türkiye'yi beraber yönetelim. Ne olabilir ki, gelin Türkiye’yi hep beraber yönetelim ya. Sayın Cumhurbaşkanı, sayın 25 Haziran’da yetki alan AK Partili yetkililer. Nasıl ki Türkiye’nin birçok büyükşehrini CHP kazandıysa İstanbul’u da kazandı. Ne bekası? Kim daha vatansever? 82 milyon vatanseveri var bu ülkenin. 16 milyon vatanseveri var bu ülkenin. Bakınız, terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız. Ama işin altında başka kuyular kazıp, uydurma bahaneler üretip yok FETÖ’cü METÖ’cü başka bahaneler… valla onlara ne diyorum biliyor musun, gidin aynaya bakın! Gidin aynaya bakın suçladığınız iftiranızla karşı karşıya gelirsiniz. Ben o değilim. Hiç kusura bakmasınlar. Ne bekası? Bu ülkenin bekasını bana göre benden çok düşünen olmaz. İstanbul Büyükşehir Belediyesini CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin evladı 48 yaşını bitirmiş bir adam yönetecek. Nasıl ki Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olduğu gibi. İstanbul’da kol kola bu ülkeye hizmet etsek, biz bu şehrin sorunlarını çözsek, omuz omuza olsak! Yani şu mu bekayı çözecek, her yeri aynı siyasi parti yönetecek ülkenin yarısı terörist mi? Nerden çıkıyor bunlar yapmayın. Bunlar boş işler. Millet bu boş söylemlerin farkında" ifadelerini kullanarak geçiştirmeye çalıştı.

Yorumlar (2)
ihsan 2 yıl önce
neymiş emrem türkiyeyi fetö pkk ,ile beraber yönetecekmiş itiraf ediyor ey İstanbullu siz buna rzaımısınız.
Mehmet Çalışkan 2 yıl önce
At yalanı ...ikeyim inanı. Sizin habercilik anlayışınız bu işte. Yalaklık. Bu memleketin en büyük hainleri siz habercilersiniz.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?