banner30

banner29

İmamoğlu'na bir yalanlama da Mahir Ünal'dan!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Twitter hesabından Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki ortak canlı yayına ilişkin flaş bir açıklama yaptı. Ünal, Ekrem İmamoğlu'nun İsmail Küçükkaya isminin belirlenmesi ile ilgili olarak "Mahir Ünal teklif etmiş" sözlerini yalanladı.

Siyaset 13.06.2019, 15:26
İmamoğlu'na bir yalanlama da Mahir Ünal'dan!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı ortak canlı yayın konusunda usul ve esaslara ilişkin müzakerelerin yapıldığını belirterek, "6 madde ile sınırları çizilmiş ve imza altına alınmıştır" ifadelerini kullandı. 

Ünal, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nun, Binali Yıldırım'ın canlı yayın öncesinde soruları istediği iddialarına ilişkin Twitter'dan yaptığı bir dizi paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Binali Yıldırım soruları istemiş” yalanı, “Mahir Ünal teklif etmiş” şekline dönüştürüldüğü için bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

Ortak canlı yayın konusunda usül ve esaslara ilişkin müzakereler yapılmıştır. 6 madde ile sınırları çizilmiş ve imza altına alınmıştır.

Ortak bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuş ve artık insiyatifin moderatörde olduğu vurgusu yapılmıştır.Aynı gün CHP adayının Sn.@BY’a karşı kullandığı çirkin ifadeleri için kamuoyu özür beklerken,Ordu valisine yaptığı hakaretini örtme yöntemini burada da tercih etmiştir

İsmimin bu yalanın bir parçası haline getirilmesini reddediyorum. CHP adayının söylediği şeyleri söylememiş gibi davranmasını ve gerçeği tahrif etmesini kamuoyunun takdirine sunuyorum.

Özür dilemek erdem, bu sorumluluktan kaçmak basitliktir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?