banner29

İmamoğlu'ndan kirli siyaset! Çocukları alet etti...

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları siyasete alet etti.

Siyaset 24.04.2020, 16:54 24.04.2020, 17:21
İmamoğlu'ndan kirli siyaset! Çocukları alet etti...

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları siyasete alet etti.

Ekrem İmamoğlu tarafından çocuklara gönderilen paketlerde “Cumhuriyet ve Demokrasi” adlı kitap yer aldı. “Cumhuriyet ve Demokrasi” adlı kitabın Ekrem İmamoğlu’nun, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü Belediyesi tarafından basıldığı öğrenildi. Söz konusu kitabın, iki sene önce okullarda dağıtımının İstanbul Valiliği tarafından sakıncalı olduğu gerekçesiyle durdurulduğu ifade edildi.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukları siyasete alet etti. Ekrem İmamoğlu tarafından çocuklara gönderilen paketlerde "Cumhuriyet ve Demokrasi" adlı kitap yer aldı.

GENÇLER, "BAŞKAN ŞAŞIRMA, SABRIMIZI TAŞIRMA" PANKARTI TAŞIYOR!

"Cumhuriyet ve Demokrasi" adlı kitapta, gençlerin "Başkan şaşırma, sabrımızı taşırma" ifadelerin yer aldığı pankart taşıması ve slogan atmaları resmedilmiş.

Söz konusu resimde; gençlerin ellerinde, "Başkan şaşırma", "Sabrımızı taşırma" ve "Başkan şaşırma, sabrımızı taşırma" yazılı dövizler taşıması dikkat çekiyor. Söz konusu çizimde yer alan bir kişinin terörist başı Abdullah Öcalan'a benzediği iddia ediliyor.

Söz konusu kitabın; "'Sandık' Şarttır Ama Yeterli Değildir" bölümünde; "Yöneticilerin seçimle belirlenmesi, demokrasinin olmazsa olmaz koşuludur ancak demokrasi sadece sandıktan ibaret değildir. Bir rejimin demokrasi olabilmesi için, özgür ve dürüst seçimlerin yanı sıra kuvvetler ayrılığı, hukuk devleti, çoğulcu ve katılımcı bir siyasi ve sosyal yapı, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, yöneticilerin hesap verilebilir olmaları gibi ilkelerin de hayata geçirilmesi gerekir. Seçimle gelmiş olmak, yöneticilere demokrasinin temel ilkelerini ihlal etme, rafa kaldırma hakkını vermez" ifadeleri yer alıyor.

Ekrem İmamoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından; "100 bin çocuğumuza 23 Nisan paketleri ulaşıyor. Türkiye Bayrağı İstanbul'un çocukları özgür, mutlu ve Cumhuriyet ile büyüyecek" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (3)
Günel 11 ay önce
İmamoğlundan Gerçekdende Korkulur Virüs Hasteliği Zamanı Hastahane Satır Siyaseti Üçün Çoçuğları Kulanır Neden Ponkartın Üzerine GELEGEK ÇOÇUĞLARLA Güzel Sözleri Yazmayıp Gercekdende Geleçek Çoçuğlarla Güzel İmamoğlu Belediye Başkanı Olduğu Zamanlarda Hansı Surpirizler Hediye Edeçek Türk Halkına Allah Bilir İmamoğlu Çoçuğ Bayramın Siyasete Daşıdı Çoçuğ Bayramı Aile Yuva Sevgisidi Siyaset Sevgisi Deyil Çebhenin Partisine Kılınçlaroğlu Öyretmenliğ Yapıb ÖYRENÇİSİDE İMAMOĞLU NE BEKLEMEK Olar Öyrençide Öyretmenin Yapdığın Yapar Allah Sizi İslah Etmekde Zorlanar İmamoğlu Lider Olmağ Sevdasında Önçe İyi Başkan Ol Sonra Lider Allah Korusun İmamoğlu Kılınçlaroğlu Kinle Nifretle Hakaretle Türk Devletin Bir Adım Kabağa Apara Bilemez Uçuruma Aparar Onların Planların Gizli Görüşdüyü Gemide Olan İnsanlar Birde Kendisi Bilir
Hasan 11 ay önce
Demokrasi için sandık şarttır ama yeterli değildir. Vatan hainlerinin satılmışların da cezası verilmelidir. Ben iktidar oldum diye böyle saçma sapan belediye başkancıklarına izin verilmemelidir. Hemen İBB ye kayyum atanması gerekiyor
Günel 11 ay önce
İmamoğlu Şu Sözlerle ERDOĞANA Mesaç Yolayır Sanki Lider Olup Şaşırma İstanbul Benimdi Sabrimi Taşırma DERBE EDİP Koltuğuna Oturaram İmamoğlu Çebhe İblis Gibi Yoların Şaşırıp Rabbim Türk Halkın İblis Çebheden Korusun Gercekdende Yoların Şaşırıplar
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?