İmamoğlu'nun 'it' dediği yakın çekim görüntülere montaj dediler!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun VIP'den geçişine izin verilmediği gerekçesiyle Ordu Valisi'ne yönelik hakaret içeren ifadeler kullanması büyük tartışma yarattı.

İmamoğlu'nun 'it' dediği yakın çekim görüntülere montaj dediler!

Ekrem İmamoğlu'nun valiye "it" dediği yönünde tutanak tutulurken bu anlar kameralara da yansıdı. Ortaya çıkan ilk görüntüler tartışmaları daha da alevlendirirken, İmamoğlu'nun "it" demediği yönünde iddialar da ortaya atıldı.

Ancak dün Haber Global'in yayınladığı ve yeniden gündeme gelen görüntüler o tartışmaya son noktayı koydu.

Görüntüler İmamoğlu'nun Ordu Valisi'ne "it" dediğini net şekilde ortaya koydu. Böylelikle CHP adayının tartışmanın ilk gününden itibaren neden "it" demediğini ne şekilde ortaya koymak yerine, dolambaçlı ifadeler kullandığını da gözler önüne sermiş oldu.

Diğer yandan, Haber Global'in görüntüleriyle ilgili bir başka "polemik" daha gündeme geldi.

Sosyal medyada kimliği belirsiz bazı anonim hesaplardan görüntülerin montaj olduğuna yönelik iddialar ortaya atıldı.

Attila @Attila08260413 kullanıcı isimli Twitter kullanıcısı, "Adobe Audition, Audacity gibi herhangi bir ses programına videonun seslerini yükleyin ve ilgili alana yeteri kadar zoom yapın, kendiniz de görürsünüz zaten grafikteki farkları" ifadelerini kulladı.

Anonim şahsın bu beyanlarını ciddiye alan bazı medya kuruluşları ise "bilgisayar uzmanı" olarak gördükleri şahsın iddialarını "Ses grafiklerinden, Ekrem İmamoğlu’nun sesine nasıl montaj yapıldığını ispatladı." şeklinde kamuoyuna sundu!

HABER GLOBAL YÖNETİMİ: DELİ SAÇMASI

Suçlamaların muhatabı olan Haber Global yönetimi ise "montaj" iddiasını net şekilde reddetti.

"Deli saçması" olarak gördükler bu iddiaya cevap verme gereği bile hissetmediklerini SuperHaber'e açıklayan kanal yöneticileri, konuyla ilgili, "Böyle saçmalık görmedik, herkes duymak istediğini duyuyor" değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: SuperHaber

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5