banner29

İnce: İmamoğlu'nu aradım, 'Abi bir görüşelim' dedi

Ahmet Hakan, Muharrem İnce'nin "Ekrem İmamoğlu'nu aradım. İstanbul'da kampanyasına omuz vermeye hazır olduğumu söyledim. 'Abi bir görüşelim' dedi bana" dediğini aktardı.

Siyaset 22.12.2018, 11:44 22.12.2018, 11:45
İnce: İmamoğlu'nu aradım, 'Abi bir görüşelim' dedi

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP'nin 24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde aday gösterdiği Muharrem İnce'nin, İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'na desteğini sunmak için telefonla aradığını ve "kampanyasına omuz vermeye hazır olduğunu" söylediğini, İmamoğlu'nun da 'Abi bir görüşelim' yanıtını verdiğini aktardı.

İSTANBUL İÇİN "ÖN SEÇİM" ŞARTI KOŞMUŞTU

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sonrasında partide genel başkanlık yarışını gündeme getirip başarısız olan Muharrem İnce'nin İstanbul'u istediği öne sürülmüş, İnce ise 'Üyelerle ön seçim olursa adayım' açıklamasında bulunmuştu. Geçtiğimiz hafta CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı PM'de önemli ölçüde uzlaşmayla Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olarak belirlendi.

KILIÇDAROĞLU: İMAMOĞLU İSMİ HEP AKLIMDAYDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu perşembe günü gazetecilere gündemi değerlendirirken "İmamoğlu ismi başından beri aklımdaydı" demiş " Ekrem İmamoğlu'na çok güvendiğini" belirtmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?