banner30

banner29

İngilizler açıkladı! Babacan başarırsa İmamoğlu başkan olacak...

İngiltere merkezli Financial Times gazetesi, yeni parti kurma çalışmaları yapan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında bir analiz yayınladı. Analizde ”Eğer Babacan yüzde 10 oy alırsa ve biz de yüzde 35 oy alırsak, İmamoğlu başkan olur” görüşü dile getirildi.

Siyaset 25.09.2019, 18:43
İngilizler açıkladı! Babacan başarırsa İmamoğlu başkan olacak...

İngiltere’nin çok okunan finans gazetesi Financial Times, kapsamlı bir Türkiye analizi hazırlayarak son dönemde AK Parti’de yaşanan ayrılıkları okuyucularına duyurdu.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partiden ayrılma sürecinin kapsamlı bir şekilde aktarıldığı haber, gazetenin Türkiye muhabiri Laura Pitel imzasıyla yayınlandı.

“Türkiye: Eski dostlar Recep Tayyip Erdoğan’ın saltanatını tehdit ediyor” başlığıyla yazılan haberde "AK Parti’den bazı üst düzey yetkililerin" görüşlerine yer verildi.

“BABACAN YÜZDE 10 OY ALIRSA İMAMOĞLU BAŞKAN OLUR”

Haberde, partiden ayrılanların başkanlık yarışında bir çatı adayı destekleme ihtimalleri üzerinde duruldu.

Gazetenin haberinde, “Bütün bu sorulara rağmen Erdoğan’ın destekçileri isyancıları bir tehdit olarak görüyor. AK Parti’li bir yetkili, ‘Eğer Babacan yüzde 10 oy alırsa ve biz de yüzde 35 oy alırsak, Ekrem İmamoğlu başkan olur.'” ifadesi kullanıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?