banner29

İP'in kurmayları birbirine girdi! 'Her gördüğü sarıklı, sakallı ve cübbeliyi...'

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün babasının fotoğrafını çekip "Bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?" demişti. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Türkkan'ın paylaşımına sert tepki gösterdi.

Siyaset 19.12.2019, 20:51 19.12.2019, 21:04
İP'in kurmayları birbirine girdi! 'Her gördüğü sarıklı, sakallı ve cübbeliyi...'

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Grup Başkan vekili Lütfü Türkkan'ı, Twitter'dan yaptığı, daha sonra özür dileyip sildiği paylaşım üzerinden isim vermeden ağır dille eleştirdi

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "Milletin giyimi, kuşamı, yaşantısı, değerleri ile kavga etmek bizim siyasetimiz değildir" diyerek, grup başkan vekili Lütfü Türkkan'a göndermede bulundu. Yavuz Ağıralioğlu sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Her gördüğü sakallı, sarıklı ve cübbeliyi Ak Partili zannedip siyasi sataşma vesilesi yapma yanlışlığı, şehidimizin babasına maksadını aşan bir şekilde, bilmeden hürmetsizlik olarak yansıdı. Milletin giyimi, kuşamı, yaşantısı, değerleri ile kavga etmek bizim siyasetimiz değildir. Bu sebeple hem özür dilemek hem de helâlleşmek için şehidimizin babası Asım Amcamızı arayarak, partimiz adına üzüntülerimizi ilettim. Şehitlerimiz vatanın tapusudur ve onların geride kalan emanetleri devletin bütün kurumlarına iftihar ile girerler ve her daim baş tacı edilirler."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?