banner5

banner29

İşte HDP'nin Diyarbakır adayları!

HDP, yerel seçimler için 20 il ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. HDP'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Hülya Alökmen Uyanık ile Selçuk Mızraklı oldu.

Siyaset 22.01.2019, 17:04
İşte HDP'nin Diyarbakır adayları!

HDP, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını belirledi. Eşbaşkan adayları olarak Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ile eski Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şube Başkanı Hülya Alökmen Uyanık açıklandı.

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla, aralarında büyükşehirlerin de olduğu 20 il ve ilçelerinde adaylarını duyurdu

Açıklanan adaylar şöyle:

DİYARBAKIR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı
Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu
Hazro: Gülistan Ekti / Ahmet Çevik
Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay
Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane
Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin
Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş
Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören
Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya
Hani: Cemal Satı
Sur: Filiz Buluttekin —Cemal Özdemir
Bağlar: Zübeyda Zümrüt — Zeyat Ceylan
Yenişehir: Belgin Diken —İbrahim Çiçek
Lice: Salime Zingil — Tarık Mercan
Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu
Bismil: Gülşen Özer — Orhan Ayaz
Eğil: Gülistan Ensarioğlu — Mustafa Akkul

VAN

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan — Mustafa Avcı
Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki
Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan
Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez
Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut
İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt
Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit — Seyfettin İtha
Özalp: Dilan Öğrenci — Yakup Almaç
Çaldıran: Leyla Adsak — Faruk Demir
Başkale: Şengül Polat — Erkan Acar
Gürpınar: Rojbin Akdağ — Kemal Güler
Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk — Figen Altındağ
Nusaybin: Semire Nergiz —Ferhat Kut
Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday
Derik: Mülkiye Esmez —Mehmet Şerif Kıran
Artuklu: Nurettin Turgay /
Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci
Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko
Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

KARS

Kars Merkez: Ayhan Bilgen — Şevin Alaca
Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı
Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan
Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen
Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras

MUŞ

Muş Merkez: Sibel Genç — Sırrı Sakık
Bulanık: Eylem Suruca — Adnan Topçu
Malazgirt: Gülay Çelik — Erdal Çakar
Varto: Ülkü Baytaş — Gıyasettin Aydemir

BATMAN

Batman Merkez: Songül Korkmaz — Sabri Özdemir
Bekirhan: Gülistan Sönük / Fırat Karabulut
Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren
Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk
İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut
Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya

BİTLİS

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan — Faruk İşler
Tatvan: Serap Çakmak — Habip Yeşiltepe
Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin
Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü
Ahlat: Leyla Aslanargın

HAKKARİ

Hakkari Merkez: Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık
Yüksekova: Remziye Yaşar — İrfan Sarı
Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat
Şemdinli: Felem Aker — Sami Beşer
Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan — Emin Bulgan

AĞRI

Doğubayazıt: Yıldız Acar — Cesim Çakçı
Diyadin: Hazal Aras — İhsan Yenigün
Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç
Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk
Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer
Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya

MALATYA

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız

ARDAHAN

Göle: Nizamettin Öztürk /

ŞIRNAK

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal
Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan
Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç
Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır
Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar
Cizre: Mehmet Ziriğ — Berivan Kutlu
Silopi: Adalet Fidan — Sülayman Şavluk
İdil: Songül Erdem — Niyazi Çevrim
Fındık Beldesi: Ahmet İmre — Sevim İmre
Uludere: Selahattin Ürün — Feride Yaman

BİNGÖL

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün
Solhan: Ayşe kaya / M. Sıdık Çeliker
Karlova: Evin Özen —Özkan Bingöl

IĞDIR

Iğdır Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş
Halfeli (Belde): Hasan Sefa

ERZURUM

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu
Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik
Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat
Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin
Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun

URFA

Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay
Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi
Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz
Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı

ADIYAMAN

Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş
Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun

SİİRT

Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek
Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş
Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül
Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat
Baykan: Özden Yılmaz — Hekim Duva
Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli

ELAZIĞ

Karakoçan: Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan
Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

ERZİNCAN

Çağlayan: Özlem Demir — Veli Pınar Çağlayan

Yorumlar (0)
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:47
Akşam 18:09
Yatsı 19:34
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 17 35
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 17 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 17 36
2. Leicester City 18 35
3. Liverpool 17 33
4. Man City 16 32
5. Everton 17 32
6. Tottenham 17 30
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 18 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 18 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12