İşte İnce-Kılıçdaroğlu görüşmesinin perde arkası!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için aday gösterilmesi konusunu örgüte danışacağı iddia edildi.

İşte İnce-Kılıçdaroğlu görüşmesinin perde arkası!

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na büyükşehir adaylarının parti üyelerinin katılımıyla yapılacak eğilim yoklamasıyla belirlenmesi gerektiğini söyledi.

İnce’nin daha sonra İstanbul adaylığı konusunu ayrıca gündeme getirdiği öğrenildi. İnce’nin Kılıçdaroğlu’na “İstanbul için benimle ilgili bir tasarrufunuz olacak mı? Ona göre hazırlık yapmam gerekir” dediği belirtildi.

İstanbul için kendisiyle ilgili bir düşüncesi olmayacaksa bunu saygıyla karşılayacağını kaydeden İnce’nin, “Benimle ilgili bir şey olmayacaksa yerel seçimler için Türkiye genelini il il dolaşacağım, mitinglerime başlayacağım. CHP için çalışacağım” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun ise İnce’nin bu talebini değerlendireceğini ve örgüte soracağını ifade ettiği belirtildi.

"SANDIK KURULMASINA İL YÖNETİMLERİ KARAR VERİR"

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin 'sandık' vurgusu sonrası açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Sandık kurulmasına il yönetimleri karar verir" dedi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan Kılıçdaroğlu, "Adaylarımızı şimdi açıklamamız doğru olmaz. Hepsinin projelerini dinliyoruz. En doğru adayları tespit ediyoruz. Herkesin içine sinsin istiyoruz" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5