İşte israftan uzak duran CHP'nin 40 milyonluk yeni binası!

İsrafı bitirme vaatlerinde bulunrak seçim propagandasını yapan CHP, İstanbul İl Başkanlığı için 40 milyon liraya yedi katlı bir bina satın aldı.

İşte israftan uzak duran CHP'nin 40 milyonluk yeni binası!

CHP, yeni İstanbul İl Başkanlığı binasını buldu. Galatasaray'ın stadı olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nun yakınında yedi katlı bir bina satın alındı.

BİR İL BİNASI İÇİN TAM 40 MİLYON LİRA!

Binanın maliyetinin 40 milyon lira olduğu iddia edilirken, bu maliyetin CHP Genel Merkezi ve bağışlarla karşılandığı belirtildi. 

HARCANAN PARA GİZLİ TUTULMAKTA!

Independent Türkçe'nin haberine göre; CHP kulislerinde yeni il binasının maliyetinin 40 veya 44 milyon lira olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını öne süren Kaftancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maliyetine dair bilgiyi şimdilik paylaşmayacağız. Çünkü her ne kadar genel merkezin de katkısı olsa da bu binayı örgüt sahiplensin örgütün binası olsun istiyoruz. Bu nedenle bir kampanya başlattık. Örgütümüzün bu kampanyayı sürdürmesi için önümüzdeki süreci böyle geçireceğiz. Sonrasında zaten maliyeti öğrenirsiniz."

Kaftancıoğlu, kampanyanın sürdüğünü, örgütün kampanyayı sahiplendiğini öne sürerek şimdilik ne kadar para toplandığını da söyleyemeyeceğini kaydetti.

ESKİ BİNA DA KULLANILACAK

Kaftancıoğlu yeni il binasına taşındıktan sonra da CHP'nin mülkü olan şu anki CHP il binasının da kullanılmaya devam edileceğini kaydetti.

İşte CHP İstanbul İl Örgütü'nün 40 Milyon Liraya satın aldığı bina.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5