banner5

banner29

İşte son anket! Babacan da deva olamayacak!

AK Parti'den ayrıldıktan sonra uzun sürenin ardından kendi partilerini kurarak siyasette başarılı olmayı hedefleyen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun bu amaçlarına ulaşmalarının zor olduğu, yapılan anketlerle

Siyaset 12.03.2020, 20:44
İşte son anket! Babacan da deva olamayacak!

İddialı bir şekilde siyaset arenasına atılan eski AK Partili yeni genel başkanlar Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, yapılan ankette çok ümitli oldukları siyasetteki yenilik hareketinden umduklarını bulamadı.

ADA Araştırma tarafından "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltilerek yapılan anket, siyasi partilerin oy oranlarına ilişkin bilgi verdi. Yapılan anketle, AK Parti'den ayrılarak kendi partilerini kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nu üzecek sonuçlar ortaya çıktı.

Dibe çakıldılar

AK Parti ile CHP arasındaki uçurumun bir kez daha gözler önüne serildiği ankette Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'nin, Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'ni geçtiği görüldü. Ortaya çıkan bu sonuç ise siyasete 'iddialı' bir şekilde atıldıklarını düşünen Babacan ve Davutoğlu için ne kadar 'iddialı' olduklarını açıklamış oldu. Babacan'ın DEVA Partisi %3,4 orana sahip olurken, Davutoğlu'nun Gelecek Partisi ise %2'de kaldı.

Babacan, Davutoğlu'nu geçti

ADA Araştırma'nın 2-6 Mart arasında bin 366 kişiyle yaptığı ankette katılımcılara "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Çıkan sonuçlarda Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi yüzde 3,4 oy alırken Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ise yüzde 2 oy alması öngörülüyor.

Partiler ve aldıkları oy oranları

-AK Parti %38,3

-CHP %22,6

-MHP %11,2

-İYİ Parti %10,5

-HDP %%9,7

-DEVA Partisi %3,4

-GP %2

Yorumlar (1)
Günel 12 ay önce
Keçi Çan Hayında Kasab Piyi Aktarır Azeride Güzel Söyleyiler Babaçan Davudoğlu KİYAMET GÜNÜ Kapımıza Kader Gelip Siz Geçikdiniz Virus Çeyirtkeler Bütün Dünyaya Korku Salıp Siz İse Partiya Kurma Beşindesiniz 2023 Çü İle Kader Sağ Salim Kalağ Ondan Sonra REÇEP TAYYIP ERDOĞAN Gibi Liderle Üz Üze Gelersiniz Derdinizi Ona Söyleyersiniz Erdoğan Davudoğlu Babaçan Birlikde Yürüyürdünüz Bir Pastanı Bölürdünüz İndi Üç Yere Bölürsünüz Davudoğlu Babaçan Her İkiside Pastanı Yeyeçek Erdoğan Şu Pastaya Tokunmaz Çünkü O Pastada Dostların Hayaneti Var Birlikde Yedikleri Pasta Şirin Yok Açıdı Erdoğan Türk Halkına İyilik Yapıb Kötülük Yapsa Avropa Türk Halkı Sever Çünkü Hayatda Kötüler Daha Çok Sevilir Babaçan Davudoğlu Gül Neden Birden Koltuğ Sevdasına Düşdüler Çok Kerip Umarım Erdoğan Belediyeleri Kayıp Etdi Onun Üçün Erdoğan Kayıp Etdiyi Tek Belediye Deyil Dostları Oldu İktiyar Geldi Gederdi Dostların Kötü Üzü Açıldı Erdoğan Belediyeleri Kazana Biler Türk Halkına Sevgisin Kaytara Biler Kalbinde Dostlarına Kini Nifreti Ne Olaçağ Çok Zor Davudoğlu Proqramın Birinde Söyledi İktiyarın Sirlerin Açaram İnsan Üzüne Çıkamaz İyide Siz Nasıl İnsan Üzüne Çıkırsınız Erdoğan Yapdığın Türk Halkı Görür İyisinde Kötüsünde Davudoğlu Dövletin Melhemin İnsanlara Söyleyir Sabahda Tranpa Esede Putine Türk Halkın Sataçağ Davudoğlu Babaçan Çebheden Fetodan Amerkadan Güç Alır İnsanlar Sabaha Sağ Salim Çıkaçağlarına İnanmaz Oldu Deva Geleçek Partisi Dayanmadan Çalışır İyi Yapırsınız Çalışın Sizde Zaten Türk Halkı Üçün Koltuğ Virusuzunuz Düşmenler Şu Virusu Türk Halkın Milletin İçine Dışına Saldılar Dünyada KAOS PUSU Oyunları Başladı Türk Halkında Daha Kötü Başladı
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?