banner29

İYİ Parti, HDP'nin kapatılmasına destek verecek mi? Karar açıklandı...

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, 'HDP'nin kapatılması ve fezlekeler' ile ilgili olarak partisinin tavrını açıkladı.

Siyaset 10.03.2021, 11:01
İYİ Parti, HDP'nin kapatılmasına destek verecek mi? Karar açıklandı...

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, KRT TV'de yayımlanan Şimdiki Zaman programında HDP'nin kapatılmasına yönelik çağrıları ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunulan fezlekeleri değerlendirdi.

Türkkan, gazeteci Gürkan Hacır'ın "İYİ Parti, HDP'nin kapatılmasını istiyor mu?" sorusuna "Siz HDP'nin gerçekten kapatılmak istendiğine inanıyor musunuz?" yanıtını verdi.

Türkkan, şöyle devam etti:

"HDP, Cumhur İttifakı'nın elinin altında duran bir levye, ne zaman sıkışsa milleti dövmek için çıkarıp işi bitince yerine koyuyor. Bugüne kadar 8 kere HDP ile alakalı parti kapatılmış, bir şekilde geri gelmişler. Böyle bir kararı getirsinler meclise 'evet' diyeceğiz. Bizi sınamak için yapıyorlarsa hodri meydan. Getiremezler asla ve kat'a."

Yorumlar (1)
ömeroğlu 1 ay önce
Siz onlar sayesinde meclistesiniz, onların kadın milletvekili ellerini gözünüze soka soka mecliste söyledi. Siz ne kıvırıyorsunuz, işi başkasına bağlıyorsunuz. Deyin biz bu işi yapamayız, onlara diyet borcumuz var, herkes de biliyor. Yok cumhur ittifakı, yok AKP, yok bahçeli, zaten siz onlara karşısınız, hdp ve dolaysıyla pkkyı dost edindiniz. Yazıklar olsun size oy veren milliyetçilere.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?