banner29

Karamollaoğlu'ndan Bahçeli'ye 'DSP ittifakı' göndermesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti ve MHP'nin partilerini kastederek ağır ifadeler kullanılmasına sert tepki gösterdi.

Siyaset 13.12.2018, 12:08
Karamollaoğlu'ndan Bahçeli'ye 'DSP ittifakı' göndermesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ak Parti ve MHP tarafından, Saadet Partisi kastedilerek çok ağır ifadeler kullanılmasını kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtti. Karamollaoğlu, "Bahçeli, bize Zillet İttifakı dedikçe benim aklıma hep 1999 seçimleri geliyor. Biz ittifak meselesini ilkin Devlet Bahçeli’den öğrendik. Ben Milliyetçi Cephe hükümeti istemiyorum” dedi ve koşarak DSP lideri merhum Ecevit’le ittifak kurdu. Bahçeli, o dönem yaptığı ittifakla bütün bir ülkeyi zillete düşürdüğünü ne çabuk unuttu?" dedi. 

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerde bütün belde, ilçe ve illerde aday gösterme gayreti içinde olacaklarını bildirerek, birinci önceliklerinin üzerlerine alacakları vazifeyi en iyi şekilde yapacak adaylar bulmak olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

TAYYİP BEY CUMHURBAŞKANLIĞI BIRAKSA DA BİZİM İBB ADAYIMIZ OLSA

"Adaylarımız üzerinde çalışıyoruz. Özellikle İstanbul, Ankara illeri hem bizim adaylarımız açısından hem diğer partilerin adayları açısından merakla bekleniyor. Açıkçası, bu adayları belirlerken, İstanbul adayında hep takılıp kaldığımız bir nokta var. “Keşke” diyoruz… “Tayyip Bey” cumhurbaşkanlığını bıraksa da bizim İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayımız olsa. Çünkü o işi iyi yapıyordu. Hakkını veriyordu. Bu ocakta piştiği için, buranın hikmetiyle belediyecilik Anadolu’da zirve yapmıştı.

'DEVLET NİZAMINI BOZDU'

Tabii kader kendisine başka bir yol çizdi ve devlet yönetiminin başına geçti. Bu ikisi başka şey işte. Tarihçiler Mithat Paşa’yı anlatırken hep şunu söylerler, “Mithat Osmanlı’nın çok iyi bir valisiydi, ne zaman ki Sadrazamlığa getirildi, hem Osmanlı’ya yazık edildi, hem iyi bir vali kaybedildi.” Biz milletimizi Tayyip Bey’in devlet nizamını bozduğuna, sistemi yürütemediğine ikna edemiyoruz. Keşke kendisi bunları düşünüp vazgeçse de gelse bizim Büyükşehir Belediye başkanımız olsa. Hem İstanbul iyi bir Belediye Başkanı kazanmış olur, hem de ülkemizi daha iyi yönetecek isimleri partimiz Ankara’ya taşır.Tabii, kendisi Milli Görüş gömleğini çıkaralı çok oldu. O gömlek bembeyaz, pırıl pırıl bir gömlekti, değil mi? Üstünde leke yoktu.

'ADAYLARIMIZI BELİRLERKEN ERDOĞAN'IN YAŞADIĞI SIKINTILAR YAŞAMIYORUZ'

Şimdi bakıyorum, kendi partisinin kirliliğinden o kadar şikayetçi ve seçimler yaklaştıkça o kadar tedirgin ki Milli Görüş gömleğinin kıymetini belki şimdi anlıyordur. Bakın bu logo, bu parti Allah’a şükür, Merhum Erbakan hocamızın elinde dikilen o gömleği bir gün olsun çıkarmadı.Tek bir leke bile sürdürmemeye özen gösteriyoruz. Kendi adaylarımızı belirlerken Tayyip Bey’in yaşadığı sıkıntıyı yaşamıyoruz. Ranta, yolsuzluğa, hukuksuzluğa bulaşmış arkadaşlarımız yok. Hepsi hizmet sevdalısı, hepsi pırıl pırıl, genç, dinamik ve cebinden önce şehrini düşünen kişiler.

BAHÇELİ ÜLKEYİ ZİLLETE DÜŞÜRDÜĞÜNÜ NE ÇABUK UNUTTU

Devlet Bey, Binali Bey için “Başımızın üstünde yeri var” dedi. Tabii o ittifak yapınca kutsal bir ittifak oluyor, biz yapınca Zillet ismi diye isim takıyor. Sayın Bahçeli, bize Zillet İttifakı dedikçe benim aklıma hep 1999 seçimleri geliyor. Biz ittifak meselesini ilkin Devlet Bahçeli’den öğrendik. 1999 yılında MHP ile Fazilet Partisi ortak koalisyon kuracak ve milletimizin istediği güçlü bir hükümet ortaya çıkacaktı. Sayın Bahçeli, verdiği ilk demeçte “Ben Milliyetçi Cephe hükümeti istemiyorum” dedi ve koşarak DSP lideri merhum Ecevit’le ittifak kurdu. Cumhur İttifakını milliyetçi, onun karşısındakileri vatan haini ilan eden Bahçeli, o dönem yaptığı ittifakla bütün bir ülkeyi zillete düşürdüğünü ne çabuk unuttu? Cumhuriyet tarihimizin en kara günlerini, ekonomimizin en ağır krizlerini, en büyük yolsuzlukları bu ittifak döneminde yaşamadık mı?

BİNALİ BEY SONUNUN TOPBAŞ'A BENZEMESİNDEN ÇEKİNİYOR

Devlet Bey’in bu çağrısı Binali Bey’in bir korkusu gidermek için de olabilir. Ha bugün açıklanacak, ha yarın derken Binali Bey’i ikna edemediler. Neden? Çünkü Binali Bey, tarihten ders çıkarmış. Sonunun Kadir Topbaş’a benzemesinden çekiniyor, kendince bazı tedbirler almaya, meclis üyelerini kendi belirlemeye çalışıyor belki. Peki sahiden biz neyin seçimini yapıyoruz arkadaşlar?

TAYYİP BEY'İN EMRİYLE HEPSİ GÖREVDEN ALINDI

Son yerel seçimlerde milletimizin oyuyla seçilen belediye başkanlarının akıbetlerini biliyoruz, değil mi? Cumhurbaşkanının iki dudağı arasında olan bir koltuk mu bu? Buyrun sayılarla konuşalım ve karşı karşıya olduğumuz büyük sorunu daha net görelim. İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Ordu, Niğde, Düzce vs. Tayyip Bey’in emriyle başkanları görevden alınan şehirlerde yaklaşık 27 Milyon vatandaşımız yaşıyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Toplam nüfusumuzun yüzde 35’i demek. Yani geçen yerel seçimlerde oy veren vatandaşlarımızın yüzde 35’inin oyunun hiçbir kıymeti yok, Tayyip Bey’in bir emriyle hepsi görevden alındı. Ve bu millete tek bir cümle olsun bir açıklama yapılmadı. Neden görevden aldınız? Rant paylaşımı mı, yolsuzluk mu, beceriksizlik mi? Nedir derdiniz? Öyleyse bizim siyasi partiler olarak milletimize vereceğimiz bir söz olmalı. “Ey millet, ben senin seçtiğin bir belediye başkanını, bir dahaki seçime kadar görevinden almayacağım. Şayet bir yolsuzluk yapar, hukuksuzluk yaparsa onu mahkemede hepinizin gözleri önünde yargılatacağım, haksız çıkarsa da görevden azledilecek. Bunun haricinde, kafama göre o başkanı aldım, bunu gönderdim diyerek senin oyuna, iradene saygısızlık etmeyeceğim.”

FİDAN, ERDOĞAN'DAN HABERSİZ SENATÖRLERİ BİLGİLENDİRMEMİŞTİR

MİT Başkanı Hakan Fidan'ın ABD seyahatine ilişkin bir soru üzerine de Karamollaoğlu, MİT Başkanı'nın Cumhurbaşkanı'ndan habersiz adım atmasının bile düşünülemeyeceğine dikkati çekerek Fidan'ın ABD'ye giderek senatörleri bilgilendirmesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haberinin olduğunu belirtti.

Karamollaoğlu, asgari ücret konusunu da her an gündemlerinde tuttuklarını ve asgari ücretin en az 2 bin 400 lira seviyesinde olması gerektiğini kaydetti.

Yorumlar (1)
Ahmet Yalçınkaya 3 yıl önce
Keçi sakallı....bir defa müslümanım deyipte bizimle alay etme. ne kadar din cami kuran kursu imamhatip düșmanį varsa sen oradasın.hangi kitapta yazįyor merakettim.yaradan ALLAH ve Peygamber așkı için seni ALLAH a havale ediyorum. Keçiboynuzlu seni...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?