banner30

banner29

Karamollaoğlu yeniden genel başkan!

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi'nde, oy kullanan 965 delegenin 962'sinin oyunu alan Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan seçildi.

Siyaset 04.11.2019, 00:40
Karamollaoğlu yeniden genel başkan!

Geceden ve sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir tarafından on binler adeta Ankara’ya aktı. 7’den 70’e aynı aşk, azim ve inançla Ankara Spor Salonu’nu tıklım tıklım dolduran partililer, Başkent’i coşku ve heyecanın hâkim olduğu Saadet şölenine çevirdi.

“ACISI BİZİM, SEVİNCİ BİZİM, KEDERİ BİZİM”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, coşku ve sevgi gösterileri eşliğinde başladığı konuşmasında, “Bu dava, bu sevda, bu vatan bizimdir. Karacaoğlan bizim, Dadaloğlu bizim, Yunus Emre bizimdir. Ahmed Yesevi, Pir Sultan Abdal, Hacı Bektaş, Mevlânâ bizimdir. ‘Kürt’ü, Türk’ü ve Çerkez’i... Hep Adem’in oğlu kızı... Beraberce şehit gazi’ diyen Âşık Veysel bizimdir. Semah bizim, halay bizim, horon bizimdir.

ÇAĞRIMIZ 82 MİLYONA...

Munzur bizim, Fırat bizim, Kaz Dağları bizimdir. Madımak, Roboski, Başbağlar bizimdir. Yasin Börü, Eren Bülbül, Berkin Elvan bizimdir. Acısı bizim, sevinci bizim, kederi bizim, türküsü bizimdir. Bu çağrımız; Kürt’e, Türk’e, Alevi’ye, Sünni’ye, Laz’a, Çerkez’e, Arnavut’a, Boşnak’adır. Bu çağrımız; dindara, muhafazakâra, liberale, sosyal demokratadır. Görüşü, düşüncesi ne olursa olsun, 82 milyon ülke evladınadır. Gelin canlar bir olalım. İşi kolay kılalım. Sevelim, sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz” ifadelerini kullandı.

BİNLER ANKARA’YA AKIN ETTİ

Sabahın erken saatlerinde Ankara’ya ulaşan vatandaşlar, Hacı Bayram Veli Camii’nde sabah namazını eda etti. Ankara Kapalı Spor Salonu’na giden binlerce Milli Görüşçü, heyecan ve coşkuyla şölen havasında geçen kongrede hazır bulundu.

Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi, Ankara’da gerçekleştirildi. Geceden ve sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir tarafından on binler adeta Ankara’ya aktı. 7’den 70’e aynı aşk, azim ve inançla Ankara Spor Salonu’nu tıklım tıklım dolduran partililer, Başkent’i coşku ve heyecanın hâkim olduğu Saadet şölenine çevirdi.

Saadet Partisi 7’nci Olağan Büyük Kongresi, başkent Ankara’da büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirildi. Başkent’in en büyük spor salonu Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen tarihi kongreye Türkiye’nin 81 ili ve dünyanın birçok yerinden Milli Görüş sevdalıları katıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren akın akın Arena’ya gelen on binler, slogan ve marşlarla Ankara’yı ısıttı. 7’den 70’e partililerin doldurduğu Arena, sık sık “Gelecek Saadet ile gelecek”, “Saadet gelecek yüzler gülecek”, “Gelecek Bilge Başkan diyecek” ve “İnadına Saadet” sloganlarıyla inledi. 7’den 70’e on binlerce vatandaşın katılım gösterdiği tarihi kongre, canlı yayın ve sosyal medya platformları aracılığıyla milyonlara ulaştı. Arena’daki heyecan, coşku, heyecan ve şölene Ankaralılar bizzat eşlik ederken, milyonlar ise ekranları başında şahitlik etti.

“ACISI BİZİM, SEVİNCİ BİZİM, KEDERİ BİZİM”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, coşku ve sevgi gösterileri eşliğinde başladığı konuşmasında, “Bu dava, bu sevda, bu vatan bizimdir. Karacaoğlan bizim, Dadaloğlu bizim, Yunus Emre bizimdir. Ahmed Yesevi, Pir Sultan Abdal, Hacı Bektaş, Mevlânâ bizimdir. ‘Kürt’ü, Türk’ü ve Çerkez’i... Hep Adem’in oğlu kızı... Beraberce şehit gazi’ diyen Âşık Veysel bizimdir. Semah bizim, halay bizim, horon bizimdir. Munzur bizim, Fırat bizim, Kaz Dağları bizimdir. Madımak, Roboski, Başbağlar bizimdir. Yasin Börü, Eren Bülbül, Berkin Elvan bizimdir. Acısı bizim, sevinci bizim, kederi bizim, türküsü bizimdir. Bu çağrımız; Kürt’e, Türk’e, Alevi’ye, Sünni’ye, Laz’a, Çerkez’e, Arnavut’a, Boşnak’adır. Bu çağrımız; dindara, muhafazakâra, liberale, sosyal demokratadır. Görüşü, düşüncesi ne olursa olsun, 82 milyon ülke evladınadır. Gelin canlar bir olalım. İşi kolay kılalım. Sevelim, sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz” ifadelerini kullandı.

“BU SALONDA, GELECEK BAHARLARI MÜJDELEYEN ÇİÇEKLER VAR”

Milli Görüş Hareketi’nin siyaset sahnesine çıkışının 50’nci yılında olmaları nedeniyle tarihi bir gün yaşadıklarını belirten Karamollaoğlu, “Dile kolay, tam 50 yıl! 50 yıldır hak, adalet, üretim, kalkınma, şahsiyetli dış politika, önce ahlak ve maneviyat, düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma diyoruz. Erbakan Hocamız 50 yıl önce ‘Bir çiçekle bahar olmaz’ diyenlere karşı ‘Evet ama her bahar bir çiçekle başlar’ diyerek Konya’da ilk adımı attı. İşte bu salonda, gelecek baharları müjdeleyen çiçekler var. Karadeniz’in, Ege’nin, Toroslar’ın, Kaçkarlar’ın kardelenleri var. Bundan 50 yıl önce, 1969 yılında Bağımsızlar Hareketi’nde hangi inançla yola çıktıysak, MNP’yi, MSP’yi, Refah’ı, Fazilet’i kurarken hangi ruh ve heyecana sahipsek bugün de Saadet Partisi olarak, aynı coşku ve aynı inançla hedefe doğru yürüyoruz” dedi.

KARAMOLLAOĞLU, DAVA BÜYÜKLERİNE DUA ETTİ

Karamollaoğlu, “Bu vesileyle, bu hareketin ruh iklimini oluşturan, maddi ve manevi temellerini atan Eşref Edip’i, Metin Yüksel’i, Fehmi Cumalıoğlu’nu, Fehim Adak’ı, Cevat Ayhan’ı, Bahri Zengin’i, Ali Oğuz’u, Süleyman Arif Emre’yi, Ahmet Derin’i, Oya Akgönenç’i, Ali Soylu’yu, Adnan Demirtürk’ü ve adını sayamadığımız nice kahramanı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ve yine, ‘Takatinin sonuna kadar mücadele’ etmenin destanlaşmış birer önekleri olarak değerli dava büyüklerimize, Kurucu Genel Başkanımız Muhterem Recai Kutan’a, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Muhterem Oğuzhan Asiltürk’e, Şevket Kazan’a, Yasin Hatipoğlu’na, Ahmet Tekdal’a, Lütfi Doğan’a sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

“BU SALONDA GÜCE TESLİM OLMAYANLAR VAR”

 “Gelecek 50 yılı da yine Milli Görüşçüler inşa edecek” diyen Karamollaoğlu, “Çünkü Saadet Partisi; siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun adıdır. Bu kadro kimseye tuzak kurmaz. Kimseye kumpas yapmaz. Kimse ile gizli kapaklı işlerde bulunmaz. Bu kadronun tek bir derdi vardır, o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır. Allah sizlerden razı olsun. Sizler Türkiye’nin umudusunuz. Türkiye’nin aydınlık geleceğisiniz. Biz çizgimizden taviz vermedik, yolumuzdan dönmedik. Rüzgâra, konjonktüre, makama, mevkiye göre yön değiştirmedik. O yüzden, istikrar görmek isteyen, bu salona baksın. ‘Diklenmek’ değil ‘dik durmak’ nasıl olur görmek isteyen, bu salona baksın. Bu salonda güce teslim olmayanlar var. Haksızlığa boyun eğmeyenler var. İlk virajda veda edenler değil, ahde vefa gösterenler var. Aldatmayanlar var, aldatılamayanlar var. Bu salonda Anadolu’nun aslanları var. İyi ki varsınız. Allah sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.

“İPOTEK EDİLMİŞ BİR TÜRKİYE VAR”

Karamollaoğlu, “Bilindiği gibi 3 Kasım 2002 yakın tarihimizin önemli kırılma noktalarından birine şahit olmuş, AK Parti iktidar olmuştur. Milletimiz 3 Kasım 2002’de AK Parti’ye temelde şu 5 şeyi gerçekleştirmek üzere oy vermişti. Neydi bunlar? Müreffeh bir Türkiye. Güçlü bir Türkiye. Özgür bir Türkiye. Öncü bir Türkiye. Adaletin hâkim olduğu bir Türkiye. Fakat ekonomiden ekolojiye, adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye, eğitimden dış politikaya sürekli savrulan bir Türkiye var. Ekonomisi dar boğaza girmiş, tarım ve hayvancılığı bitmiş, bütün birikimleri ‘Varlık Fonu’ adı altında ipotek edilmiş bir Türkiye var. Yaklaşık 500 binin üzerinde çiftçinin tarımı bıraktığı, 3 milyon hektardan fazla tarım arazisinin betona, inşaata kurban edildiği bir Türkiye var. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, borçlanabilmek için ‘Borçlanma Genel Müdürlüğü’ kurmak zorunda kalmış bir Türkiye var” dedi.

“UMUTLARIN TÜKENDİĞİ BİR TÜRKİYE VAR”

Karamollaoğlu, “Komşularla sıfır sorun diye yola çıkıp, sorunlu olmadığı tek bir komşusu kalmayan bir Türkiye var. Olağanüstü halin olağan hale geldiği, baskı ve tahakkümün arttığı, farklı ve muhalif seslerin susturulduğu, devletin omurgasını oluşturan kurumların yıpratıldığı bir Türkiye var. Adalet olgusu iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşmuş bir Türkiye var. İltimas, adam kayırma, torpil ve partizanlığın sıradanlaştığı, israf ve yolsuzluğun had safhaya çıktığı bir Türkiye var. Eğitimi yazboz tahtasına dönmüş, aile yapısı, toplumsal bağları zayıflamış bir Türkiye var. Gençlerin gelecekten ümidini kestiği, yarınlara dair umutların tükendiği bir Türkiye var. Şimdi bu gerçeklere bakarak diyorum ki, 3 Kasım 2002 AK Parti’nin iktidara gelişinin ilk günü olmuştu. 3 Kasım 2019’da, iktidardan ayrılışının tescillendiği gün olarak tarihe geçecektir. Çünkü AK Parti miadını doldurmuştur. Ne yazık ki, Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Yorgundur, Türkiye’yi de yormaktadır. Bitkindir, Türkiye’yi de bitirmektedir. Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olmasına rağmen ne adaleti kalmıştır ne de kalkınması” şeklinde konuştu.

“BİZ HİÇBİR PARTİNİN HASMI DEĞİLİZ”

Karamollaoğlu, “Saadet Partisi hiçbir kimsenin, hiçbir partinin hasmı veya düşmanı değildir. Biz partileri değil politikaları eleştiririz. Biz kişileri değil zihniyetleri eleştiririz. Bu yüzden 50 yıl boyunca milletin inancıyla, değerleriyle mücadele edenlere nasıl karşı çıktıysak, bugün de milletin inancını istismar edenlere karşı çıkıyoruz. 50 yıl boyunca halkın değil, tankın yanında duranlara nasıl karşı çıktıysak bugün de halkın değil rantın yanında duranlara karşı çıkıyoruz. 50 yıl boyunca milletin iradesine ipotek koymaya kalkan laikçi, dayatmacı vesayet anlayışına nasıl karşı çıktıysak bugün de vesayeti kaldıracağız diyerek iktidara gelip, kendi kişisel vesayetlerini kurmaya kalkanlara karşı çıkıyoruz. Kınayanların kınamasına aldırmadan inandığımız doğruları en gür şekilde haykırmaya devam edeceğiz. Çünkü Milli Görüş gömleği ilikleriyle değil, ilkeleriyle ünlüdür” ifadelerini kullandı.

YENİ BİR TOPLUMSAL SÖZLEŞME TEKLİF EDİYORUZ

Saadet Partisi olarak yeni bir toplumsal sözleşme teklif ettiklerini ifade eden Karamollaoğlu, “Milletimizin tüm farklılıklarıyla beraber, etrafında buluşabileceği yeni bir toplumsal sözleşme teklif ediyoruz. Ruhunu Birinci Meclis’in çeşitliliğinden, mayasını Mehmet Akif’in Çanakkale Destanı ile İstiklâl Marşı’ndan, omurgasını 1921 Anayasası’ndan alan, ihtilaflarımızı ayrılık vesilesi görmeyen, farklı inanma ve düşünme imkânını Allah’ın lütfu bilen bir anlayış öneriyoruz. Biz inanıyoruz ki; kendisi için istediğini başkası için de isteyen ‘müşfik bir toplum’, milletinin tüm fertlerini eşit gören ‘hadim bir devlet’. Adil bir düzeni en temel hedef olarak gören ‘siyasal bir mekanizma’. Bunları geliştirmeye kararlı yeni bir ‘ortak anlayış’ Yeniden Büyük Türkiye’yi kuracaktır” dedi.

“SAADET PARTİSİ MANEVİYATÇIDIR”

Yoğun coşku ile konuşmasına devam eden Karamollaoğlu, “Saadet Partisi bir ‘değerler’ hareketidir. Toplumun maddi ve manevi değerlerinin korunması için mücadele eder. ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturunu şiar edinmiştir. Medeniyet değerlerimizin ihyasını en önemli önceliklerden biri olarak görür. Maddiyatçı değil, maneviyatçıdır. Küresel egemenlerin; ‘Bir damla petrol, bir damla kandan değerlidir’ anlayışına karşı, Saadet Partisi’nin değerler anlayışında; dünyanın bütün zenginlikleri, bütün madenleri, bütün petrolleri, bir masumun bir damla kanı etmez. Saadet Partisi bir ‘insanlık’ hareketidir. Yaratılanı Yaradan’dan ötürü sever. İnsanı ismi veya cismi ile değil, fiilleri ve icraatları ile değerlendirir. Kutuplaştırmadan uzak durur. Hiç kimseyi ötekileştirmez, ırkçılık ve mezhepçilik yapmaz. Bütün insanlığın saadeti için çalışır. Huzur, barış ve kardeşliğin ancak bu yaklaşımla gerçekleşeceğine inanır” açıklamalarında bulundu.

“DEVLET KİMLİK DAYATAMAZ”

Türkiye’nin din ve laiklik üzerinden yürütülen tartışmalı yılları geride bırakması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Din, herhangi bir sosyal grup ya da partinin tekelinde olmadığı gibi, laiklik de, herkesin dini, siyasi ve sosyal görüşlerini rahatlıkla ifade edebilmesinin teminatı olarak anlaşılmalıdır. Devletin vazifesi kimlik dayatmak değil; var olan kimliklerin devlet şemsiyesi altında huzur ve barış içerisinde varlıklarını sürdürme ve geliştirme imkânlarını sağlamaktır. Saadet Partisi, dinin siyaset tarafından bir araç olarak kullanılmasına da, laiklik adı altında dini özgürlüklerin yok edilmesine de karşıdır” açıklamasında bulundu.

“SAADET PARTİSİ ÇALIŞMALARINI BİLGİ MERKEZLİ YAPAR”

“Saadet Partisi ‘bilgi ve hakikat’ hareketidir” diyen Karamollaoğlu, “Bütün çalışmalarını veri ve bilgi merkezli yapar. Algılara teslim olmaz. Bilimsel araştırmaları, bilgi ve teknoloji üretimini, tecrübeyi esas alır. İftiraya, karalamaya, gerçekle alakası olmayan algı operasyonlarına itibar etmez. Algı oluşturmak için hamasete itibar etmez. Hakikatin ardından yürür. Güçlü, süratli ve yaygın kalkınmanın bilimsel çalışma ve üretimle mümkün olacağını bilir. Saadet Partisi, güçlünün hukukunu reddeder. Gücün tek elde toplanmasına karşı çıkar. Her koşulda Hakk’ın hakim olması için mücadele eder. Saadet Partisi ‘tam bağımsızlık’ hareketidir. Bireyde ve devlette, her yönü ile bağımsızlığı savunur. Ekonomiden sosyal hayata, askeri imkânlardan yüksek teknolojiye tüm alanlarda kendi kendine yetebilen bir ülkeyi savunur. Şahsiyetli bir dış politika olmazsa olmazıdır! Bu sebeple tarihi, coğrafi ve kültürel bağlarımız olan ülkelerle her türlü işbirliğine önem verir” ifadelerini kullandı.

“KAYNAKLARIMIZI GÖSTERİŞE DEĞİL ÜRETİME TAHSİS EDECEĞİZ”

Saadet Partisi’nin ülke sorunlarına karşı çözüm esaslarını şöyle sıralayan Karamollaoğlu, “Tüketime ve gösterişe ayrılan kamu kaynaklarını, üretime ve istihdama yönlendirerek, hızlı ve yaygın bir kalkınma hamlesi başlatacağız. Bize emanet edilen kamu mallarına ve imkânlarına, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede duracağız. Hiç kimseye ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmayacağız. Eşimize, dostumuza kamu ihalelerini dağıtmayacak, ulufe verir gibi makam ve mevki tahsis etmeyeceğiz. Şeffaflığı ve hesap verebilirliği, kamu yönetiminin vazgeçilmezi haline getireceğiz” dedi.

“MUTLAKA ADALETİ TESİS EDECEĞİZ”

“Adalet olmazsa olmaz” diyen Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Merhametsiz adalet hiç olmaz. Devletin bekası da, milletin refahı da ancak adalet ile mümkündür. İdare ve iradede temel ölçüt hukuk olacaktır. Tüm iş ve icraatlarımızı hukuki norm ve ilkeler çerçevesinde gerçekleştireceğiz. Hiçbir şart hukuk kurallarının çiğnenmesini meşrulaştırmayacaktır. Herkesin Ankara’da hakimler var diyebileceği bir Türkiye’yi kuracağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Bugünkü sistem ülke sorunlarına çare olmak bir yana, bizatihi sorunun kaynağı haline gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle birlikte Meclis’in, yürütme üzerindeki denetim ve sorgulama gücü elinden alınmış, yürütmeyi denetlemesi gereken yargı da yürütmenin etkisine girmiştir. Bu şartlarda; Saadet Partisi için kuvvetler ayrılığı vazgeçilmez prensiplerden bir tanesidir. Haksızlık yapan en üst mevkideki bir insan da olsa, karşısında hakkın söylenebileceği bir düzen inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

“ÜRETEN VE HAKÇA BÖLÜŞEN BİR EKONOMİK SİSTEM KURACAĞIZ”

Karamollaoğlu, “Bugünkü ekonomi rant ekonomisidir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla, halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınmaktadır. Özelleştirme adı altında, milletin tasarrufları ile oluşturulmuş milli kuruluşlar şaibeli bir şekilde yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmıştır. Bunun neticesinde, ülke ekonomisinin bel kemiği durumundaki tesisler, güvenlik ve savunmamızla ilgili sektörler dâhil, tüm birikimlerimiz milletimizin elinden çıkmıştır. Bu yanlışlardan derhal vazgeçilecek, ülke kaynakları rantiyeye heba edilmeyecek, çılgın değil akıllı projelerle ülkenin öncelikleri belirlenecektir. İktidarların sorumsuzca yaptığı harcamalar neticesinde devletin gelirleri giderlerini karşılayamamaktadır. Bunun sonucunda da fatura ne yazık ki vatandaşa kesilmektedir. Mevcut vergi düzeni sokaktaki vatandaş için zulüm haline gelmiştir. Çarpık ve adil olmayan vergi sisteminde köklü reformlar gerçekleştirilecektir” dedi.

“50 YIL ÖNCEKİ AZMİMİZİ YENİLEMEK İÇİN BURADAYIZ”

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi’nin tarihi bir kongre gerçekleştirdiğini belirtti.

Bizler bugün, bu kongreyi 50 yıl önce başlatmış olduğumuz ‘İnsanlığın kurtuluş hareketini devam ettirmek, geliştirmek azmimizi yenilemek için’ yapmaktayız. Milli Görüş, Allah’ın bir lütfu olarak 12 Ekim 1969 tarihinde Erbakan Hocamızla birlikte fikir olarak TBMM’ye girdi ve Allah’ın yardımıyla insanlığın kurtuluşu için çalışmalarına başladı. Milli Görüş, zulüm dünyasına karşı âdil bir dünyanın kurulmasını amaç edinmiştir. Bundan dolayı siyasî çalışmalar dahil, yapmakta olduğumuz her çalışmada, ahlâkî ve manevî değerlerimizin önemini dile getirmeyi, bir vicdanî ve manevî görev bilmemiz gerekir. Bizim en önde dalgalanan bayrağımızın, ahlak ve maneviyat bayrağı olduğunu da Millî Görüşçülerin hiç unutmaması gerekir.

50 YIL ÖNCEKİ AZMİMİZİ YENİLEMEK İÇİN BURADAYIZ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi’nin tarihi bir kongre gerçekleştirdiğini belirterek, “Bizler bugün, bu kongreyi 50 yıl önce başlatmış olduğumuz ‘İnsanlığın kurtuluş hareketini devam ettirmek, geliştirmek azmimizi yenilemek’ için yapmaktayız. Milli Görüş, Allah’ın bir lütfu olarak 12 Ekim 1969 tarihinde Erbakan Hocamızla birlikte fikir olarak TBMM’ye girdi ve Allah’ın yardımıyla insanlığın kurtuluşu için çalışmalarına başladı. Milli Görüş, zulüm dünyasına karşı âdil bir dünyanın kurulmasını amaç edinmiştir. Bundan dolayı siyasî çalışmalar dahil, yapmakta olduğumuz her çalışmada, ahlâkî ve manevî değerlerimizin önemini dile getirmeyi, bir vicdanî ve manevî görev bilmemiz gerekir. Bizim en önde dalgalanan bayrağımızın, ahlak ve maneviyat bayrağı olduğunu da Millî Görüşçülerin hiç unutmaması gerekir” dedi.

“SAADET PARTİSİ HERKESİN İYİLİĞİNİ İSTİYOR”

Saadet Partisi’nin herkesin iyiliğini istediğini vurgulayan Asiltürk, “Biz inanan bir topluluğuz. Herkesin iyiliğini istiyoruz. Bize kötülük edenlere de iyilik ederiz. Temel insan hakkı olan düşünce ve inanç özgürlüğünün doğal sonucu olarak, biz inandığımız gerçekleri ifade ediyoruz. Hiç kimseye bizim gibi olmaları için bir dayatmanın peşinde değiliz. Millî Görüşçüler olarak bizler, inandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Etrafımızdaki insanları da hem dünya hem de ebedî hayatlarında mutlu olmalarının şartlarına çağırıyoruz. Çalışmalarımızın gayesi hayırlara ulaşmaktır. Millî Görüşçüler olarak bizler Allah’ın rızâsına uygun hayırlı çalışmalar yapmaya çalışan bir topluluğuz. Bu çalışmalardaki büyük mânâ ve tarihî önemi hepimiz biliyoruz. Birçok büyük olay gösterişsiz, sâde bir şekilde başlamıştır. Bu olaylar başlarken, ne kadar önemli olduğu tam mânâsıyla kavranmayabilir. Fakat üzerinden zaman geçtiğinde o olayların ne kadar önemli olduğu ortaya çıkar” ifadelerini kullandı.

“YAŞANAN SİYASİ TARTIŞMALAR KARDEŞLİĞİMİZE ZARAR VERİYOR”

Türkiye’de yaşanan siyasi tartışmaların ülkede kardeşliğe zarar verdiğinin altını çizen Asiltürk, “Türkiye’de siyasî hayatta yaşanan çekişmelerden dolayı, Allah’ın birbirlerinin kardeşi olduğuna hükmettiği insanlar, âdetâ birbirlerinin hasmı haline geldi. Kurtuluşun bir tek yolu vardır. O da tekrar bizi kardeş yapan değerlere dönmek. Hak, adalet ve kardeşlik çizgisinde bir düzenin kurulmasını sağlamak. Başka bir yol yoktur. Yeniden saadet dünyasını kurmanın ilk adımının, siyasî görüşleri farklı olsa da bütün inanan insanlara, birbirlerinin kardeşi oldukları gerçeğini hatırlatma görevini Saadet Partisi üstlenmiştir. Bu hizmeti Milli Görüşçüler üstlenmiş durumdalar. Bu nedenle Milli Görüş, sadece Türkiye için değil, bütün İslam âleminin kurtuluşu için yapılan bir mücadeledir. İnşallah yeniden saadet dünyasının kurulmasıyla insanlığa hak, adalet ve huzurun gelmesine vesile oluruz” dedi.

“KİMSE KİMSENİN KÖLESİ OLMASIN MÜCADELESİ VERİYORUZ”

“Biz, ‘Kimse kimseye köle olmayacak, herkes hakkını alacak’ diye mücadele ediyoruz” diyen Asiltürk, “Bu, hak ile bâtılın mücâdelesidir. Bu nedenle dünyanın her yerinde, sadece Müslümanların değil, orada yaşayan bütün insanların hakkını savunmak bizim inancımızın gereğidir. Biz Millî Görüşçüler, herkese hakkını vermek, yeryüzünde hakkı hâkim kılmak için çalışan bir topluluğuz. Mekke’nin fethini inceleyenler, Milli Görüş’ün savunduğu ahlâkî ve manevî değerlerin ne kadar önemli olduğunu anlarlar. Mekke’nin fethi silahla yapılmadı. Müslümanlar çok büyük bir güç olarak geldiler. Kan dökülmesini önlemek için geceleyin dağlarda ateşler yakarak, güçleri hakkında Mekkelileri uyardılar. Ertesi gün bir dirençle karşılaşmadan ellerini kollarını sallayarak Mekke’ye girdiler” şeklinde konuştu.

“BU MUHTEŞEM TABLOYU MUTLULUKLA SEYREDİYORUM”

Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nde konuşma gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, “Başta Türkiye olmak üzere İslam coğrafyasının kuşatma altında olduğu dönemde gerçekleştirilen kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu muhteşem tabloyu mutlulukla seyrediyorum. Mutluyum çünkü bu salonda Milli Görüş davasının şahlanışını görüyorum. İnsanlığın saadeti için çalışanları görüyorum. Nene Hatun’ları, Sütçü İmam’ları, Fatih’leri, Selahaddin’leri görüyorum. Mutluyum çünkü 50 yılını dolduran davanın yeni 50’nci yılının adımı atılıyor. Belki bugün burada davamızın mimari Erbakan Hocamız yok ama sancağı taşımayı bekleyen binlerce Erbakan var” diye konuştu.

Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi’nin Tanıtmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı ve Kongre Divan Başkanı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan da Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nde birer konuşma gerçekleştirdi.

“BU MUHTEŞEM TABLOYU MUTLULUKLA SEYREDİYORUM”

Kongrede konuşan Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, “Başta Türkiye olmak üzere İslam coğrafyasının kuşatma altında olduğu dönemde gerçekleştirilen kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu muhteşem tabloyu mutlulukla seyrediyorum. Mutluyum çünkü bu salonda Milli Görüş davasının şahlanışını görüyorum. Tüm insanlığın saadeti için çalışanları görüyorum. Nene Hatun’ları, Sütçü İmam’ları, Fatih’leri, Selahaddin’leri görüyorum. Mutluyum çünkü 50 yılını dolduran davanın yeni 50’nci yılının adımı atılıyor. Belki bugün burada davamızın mimari Erbakan Hocamız yok ama sancağı taşımayı bekleyen binlerce Erbakan var” diye konuştu.

“MÜSLÜMAN ÜLKELER İŞGAL EDİLİYOR”

İslam coğrafyasının bir bir işgal edilip yeni haritaların çizildiğini belirten Kutan, “Binlerce yıldır bir birlik olduğumuz ülkeler bir bir işgal ediliyor. Müslüman ülkelerin haritaları yeniden çiziliyor. Çünkü Müslümanların haksızlığa karşı sindirilemeyen mücadele ruhu sömürgecileri ve Siyonistleri tedirgin ediyor. Bunun için de İslam’ı yanlış tanıtmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak şu tarihi olay İslam medeniyetinin Batı medeniyetinden ne kadar daha üstün olduğunu bizlere hatırlatıyor. Sokullu Mehmet Paşa, bir gün Fransız elçisini çağırıyor. Fransa’da o dönem binlerce Protestan Katolikler tarafından katledilmişti. Sokullu, elçiye, ‘Bizim topraklarımızda herkes kendi inançlarını özgürce yaşar’ deyip elçiyi azarlamıştı. Bu bir örnek değil, Batı’nın tarihi köleleştirme ve katliamlarla doludur” dedi.

SAADET PARTİSİ BÜTÜN İNSANLIK İÇİN BİR UMUT VE KURTULUŞ YOLUDUR

“İslam coğrafyasının bugün bu halde olmasının sebeplerini sadece harici nedenlere bağlamak kolaya kaçmaktır. Şüphesiz ki bizlerin de büyük hataları var. Allah’ın emrettiği kardeşliği kaybettik. Onun için dünyadaki bu zulüm karşısında gün inananların birleşme günüdür. Kendi inancımız etrafında toplanıp İslam medeniyetini ihya etmeliyiz” diyen Kutan, gençlere seslenerek, “Burada yaptığınız faaliyetler sadece bir siyasi faaliyet değildir. Milli Görüş ve onun tek partisi Saadet Partisi bütün insanlık bir umut ve kurtuluş yoludur. Bugün insanlığı felakete sürükleyen Nemrudi ateşini söndürecek olanlar sizlersiniz. Her dönem insanlığı felaketlere sürükleyen Nemrudlar vardır ama İbrahimler de bitmez” dedi.

“BU CEPHE SARSILMAZ”

Saadet Partisi’nin Tanıtmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, “Bugün Milli Görüş’ün ikinci 50. yılının ilk günü. Bugün 18. yaşında bir delikanlı olan Saadet Partimizin iktidara yürüyüşünün en güçlü adımının atıldığı büyük gün! Bugün, gelecek 50 yılın heyecanını iliklerimize kadar hissettiğimiz bir gün! Bugün, geleceğe umutla baktığımız bir gün! Bizim en büyük gücümüz; 50 yıllık siyasal hafızamız, değişmeyen ilkelerimiz, yıllar geçtikçe daha da anlaşılır olan değerlerimizdir. Milli Görüş’ü kıymetli kılan hak, adalet ve kardeşlik değerleridir. Saadet Partisi’ni de farklı kılan bu değerleri taşımasıdır. Hem dünyanın hem insanımızın yeni başlangıçlara ihtiyacımız olduğu bugün de özüne sımsıkı, geleneğine sımsıkı sarılmış bir şekilde geleceğe umutla bakarak kongremizi gerçekleştiriyoruz.” açıklamalarında bulundu.

“SAADET PARTİSİ’NİN SINIRLARI BÜTÜN İNSANLIKTIR”

Saadet Partisi’nin sınırlarında bütün insanlığın olduğunun altını çizen Yazıcı, “50 yıl boyunca ‘7 milyar insanın saadeti’ derken çalışma alanımızın sınırları belirlenmiş oluyor. Biz Saadet kadroları olarak yaptığımız çalışmaları kuru kuruya insanlarımızın oyunu alalım diye yapmıyoruz. Fakat aynı zamanda bir oy ile milletimizin geleceğinin nasıl etkilendiğini de hep birlikte yaşayarak görüyoruz. Bu sebepledir ki; seçilmiş olmanın ve iktidara gelmenin tarihin akışını nasıl değiştirdiğinin ve yine aynı kararlılıkla bu yolda gayret etmenin zaruri olduğunun da bilincindeyiz. İşte biz, bunun için farklıyız. Bizim farkımız, inancımızdır, ideallerimizdir. Bizim farkımız, fedakârlığımızdır, samimiyetimizdir” dedi.

“HER DEFASINDA BİZ YENİDEN BAŞLADIK VE ÇELİKLEŞEREK BÜYÜDÜK”

Partilerinin 7’nci olağan kongreleri için bir arada olduklarını belirterek sözlerine başlayan Kongre Divan Başkanı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, “4 partimizi kapattılar, hedef Milli Görüş’ü engellemek ve yok etmekti. Kapatarak durdurmak istediler, olmadı. Bölerek bitirmek istediler, olmadı. Pes ettirmek istediler, olmadı. Her defasında biz yeniden başladık ve çelikleşerek büyüdük. İşte bugün burada Ankara’nın en büyük salonundaki bu coşku ve heyecan, bu çelikleşmenin en muhteşem örneğidir, fotoğraftır elhamdülillah” diye konuştu.

“ERBAKAN HOCAMIZI BİR KEZ DAHA RAHMETLE ANIYORUZ”

“50 yıl önce bu yürüyüşü başlatan, bizim için bir mektep, bir istikamet, bir duruş, bir bakış açısı olan Erbakan Hocamızı rahmetle, hayırla, özlemle yâd ediyoruz” diyen Doğan, “Erbakan Hoca, hayatta iken yapmış olduğu son röportajında kendisine nasıl anılmak istediği sorulduğunda bir mücahit olarak anılmak istediğini ifade etmişti. Biz şahidiz ki o tam bir mücahitti, biz şahidiz ki o görevini tam anlamıyla yerine getirdi. Biz şahidiz ki, o söylenmesi gereken her şeyi söyledi. Ve yine ahirete hicret eden Hocamızın yol arkadaşlarını hayırla yâd ediyoruz. 81 il, 972 ilçe, 52.000 köy ve mahallede bu dava uğruna mücadele vermiş ve ahirete irtihal etmiş isimsiz kahramanları hayırla yâd ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

SAADET PARTİSİ’NDE İKİNCİ KEZ TEMEL KARAMOLLAOĞLU DÖNEMİ

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nde, sandıklardan Temel Karamollaoğlu ile devam kararı çıktı. Tek liste ile gidilen kongrede Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 962 oy alarak yeniden genel başkan seçildi.

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nde, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 962 oy alarak ikinci kez genel başkan seçildi.

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi’nde, sandıklardan Temel Karamollaoğlu ile devam kararı çıktı. Tek liste ile gidilen kongrede Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 962 oy alarak yeniden genel başkan seçildi.Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sonuçların açıklanmasından sonra kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Karamollaoğlu, “Coşkulu ve çok kalabalık bir kongreyi gerçekleştirdik. Yeni bir dönem başlıyor. Ben inanıyorum ki Saadet Partimiz sadece yurtiçine değil, yurtdışına da mesajlar verecek bir parti konumuna geliyor. 50 yıllık bir siyasi tecrübenin son temsilcisi olarak çözüm reçetelerimiz herkese ulaşacak. Bu kongreye katılan bütün kardeşlerimize, kurullarımıza seçilen ve seçilmeyen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ON BİNLER SALONA SIĞMADI

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Saadet Partisi’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’ne Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar akın ederken; siyasi partilerden, sivil toplum kuruluşlarından ve diplomatlardan da yoğun katılım oldu.

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Saadet Partisi’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’ne Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar akın ederken; siyasi partilerden, sivil toplum kuruluşlarından ve diplomatlardan da yoğun katılım oldu.

Saadet Partisi’nin 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Kapalı Spor Salonu’nda büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. ‘Gelecek Saadetle Gelecek’ sloganıyla düzenlenen kongreye, Avrupa’dan ve Türkiye’nin 81 ilinden gelen Milli Görüşçüler, yoğun katılım gösterdi. Şölen havasında gerçekleşen kongreye siyasi partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından yüzlerce isim katıldı.

“DAVANIN ÇINARLARI ERKENDEN YERLERİNİ ALDI”

Milli Görüş’ün çınarları tarihî kongreye iştirak ederek, teşkilat mensuplarını selamladı. Sabahın erken saatlerinde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve YİK Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Diyanet İşleri eski Başkanı Lütfi Doğan Hoca salondaki yerlerini aldı. Milli Görüş’ün 50’nci yılı münasebetiyle de sık sık sloganlar atıldı.

“DAVANIN ÇINARLARI ERKENDEN YERLERİNİ ALDI”

Milli Görüş’ün çınarları tarihî kongreye iştirak ederek, teşkilat mensuplarını selamladı. Sabahın erken saatlerinde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Saadet Partisi eski Genel Başkanı ve YİK Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Diyanet İşleri eski Başkanı Lütfi Doğan Hoca salondaki yerlerini aldı. Milli Görüş’ün 50’nci yılı münasebetiyle de sık sık sloganlar atıldı.

STK’LARDAN YOĞUN İLGİ

Öte yandan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu ile Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ, Dünya Ehlibeyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun ve TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş katıldı.

ULUSLARARASI KATILIM DA VARDI

Kongreye Endonezya Adalet ve Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Taufik Widjaja ile Türkiye Temsilcisi Sukma Aji Triatmojo, Hindistan Cemaati İslami Genel Başkan Yardımcısı Ameenul Hasan ile heyeti, Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, Pakistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi M.Syrus Sajjad Qazi, Kuveyt Büyükelçiliği, İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Portekiz Büyükelçiliği, Rusya, İngiltere, Singapur Büyükelçiliği maslahatgüzârları katıldı.

HATİPOĞLU’NDAN VİDEOLU MESAJ

Sağlık sebeplerinden dolayı Saadet Partisi’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’ne katılamayan Saadet Partisi YİK Üyesi Yasin Hatipoğlu, gönderdiği kısa bir video ile kongreye katılanları selamladı. Şiirlerinden dörtlükler okuyan Hatipoğlu, kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

BİNLERCE VATANDAŞ ANKARA’YA AKIN ETTİ

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce vatandaş Ankara’ya akın etti. Binlerce Saadet bayraklı otobüs Ankara’ya Milli Görüşçüleri taşıdı. Sabahın erken saatlerinde Ankara’ya ulaşan vatandaşlar, Hacı Bayram Veli Camii’nde sabah namazını eda etti. Ardından Ankara Kapalı Spor Salonu’na giden binlerce Milli Görüşçü, heyecan ve coşkuyla şölen havasında geçen kongrede hazır bulundu.

SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ KONGREYE KATILDI

Kongreye AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan; CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci ile Rıfat Melik Aktaş, Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Kars, Hüda Par Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Şahin ile Hüseyin Yılmaz katıldı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP TELGRAF GÖNDERDİ

Kongreye her kesimden katılımın yanı sıra programa katılamayan birçok önemli isim de telgrafla tebriklerini iletti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere birçok isim telgraf gönderdi. Şentop ve Gül, kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

GENEL  İDARE  KURULU  ASIL  ÜYELER

1          DR.ABDULLAH  AYDIN  /  ÖĞRETİM ÜYESİ

2          DR.ABDULLAH  DEMİR /  ÖĞRETİM ÜYESİ

3          DR.ABDULLAH SEVİM /   İŞ ADAMI

4          ABDULİLLAH FIRAT    /    İŞ ADAMI / E.MİLLETVEKİLİ

5          ADNAN SİMİT    /    YÖNETİCİ

6          AV.ALEV SEZEN  /   AVUKAT

7          PROF.DR.ALİ MURAT YEL   /  ÖĞRETİM ÜYESİ

8          ARSLAN ATEŞ     /   İŞ ADAMI

9          ATİK  AĞDAĞ     /    YÖNETİCİ

10        BEKİR DEMİRKAYA    /    İŞ ADAMI

11        DR.BEKİR GÜNDOĞMUŞ         /   ÖĞRETİM ÜYESİ

12        BİROL  AYDIN   /    YÖNETİCİ

13        AV.BÜLENT KAYA           AVUKAT

14        CAFER GÜNEŞ    /   EĞİTİMCİ / E.MİLLETVEKİLİ

15        EBRU ASİLTÜRK  / DİŞ DOKTORU

16        ERSAN BİLGİN   /    EĞİTİMCİ

17        EYÜP YILDIRIM  /  MAKİNE MÜHENDİSİ

18        FATİH AYDIN      /   EĞİTİMCİ

19        FATMA NEVİN GÖKÇE  / İKTİSATÇI

20        FESİH BİNGÖL   /    İNŞAAT MÜHENDİSİ

21        AV.FETHULLAH   ERBAŞ     /       HUKUKÇU / E.MİLLETVEKİLİ

22        FETİ  GÖRÜR       /   SANAYİCİ

23        FİKRET GÜZELLER      /     E. ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

24        GALİP  AKIN       /    GAZETECİ

25        GÖKHAN GERÇEK        /    ELEKTRİK MÜHENDİSİ

26        HALİL İBRAHİM ADIGÜZEL    /  YÖNETİCİ

27        HALİL İBRAHİM AKPINAR   /     BAĞIMSIZ DENETÇİ

28        DR.HALİL İBRAHİM UZUN       /  ÖĞRETİM ÜYESİ

29        HASAN  BİTMEZ   /  YÖNETİCİ

30        HASAN HÜSEYİN ÖZ    /   MÜTEAHHİT / E.MİLLETVEKİLİ

31        AV.HASAN HÜSEYİN UYAR   /   AVUKAT

32        HASAN UZUN    /     İŞ ADAMI

33        HÜSEYİN  HACIABDULLAHOĞLU  /    MÜTEAHHİT

34        HÜSEYİN ORUÇ   /  YÖNETİCİ

35        AV.İBRAHİM YILDIZ    /   AVUKAT

36        İDRİS NAİM ŞAHİN      /    KAMU YÖNETİMİ / E.BAKAN

37        İLYAS TONGÜÇ   /  EĞİTİMCİ

38        İSMAİL HAKKI AKKİRAZ      /    İLAHİYATÇI

39        İSRAFİL  BAYRAKÇI    /    ENGELLİLER Koor. BAŞKANI

40        PROF. DR. LATİF  ÖZTEK      /      ÖĞRETİM ÜYESİ /E.MİLLETVEKİLİ

41        LÜTFİ  YALMAN  /  İLAHİYATÇI / E.MİLLETVEKİLİ

42        MAHMUT ARIKAN       /     İNŞAAT MÜHENDİSİ

43        MEHMET FETHİ ÖZTÜRK      /      İNŞAAT MÜHENDİSİ

44        MESUT DAĞ         /   MİMAR

45        MESUT DOĞAN   /   İŞ ADAMI

46        MUAMMER BİLGİÇ     /     EĞİTİMCİ

47        MUHİTTİN  HAMDİ  YILDIRIM / İLAHİYATÇI

48        MUHİTTİN AYTUNÇ     /    İŞ ADAMI

49        MUSTAFA  BALTA / MÜTEAHHİT

50        MUSTAFA İRİŞ   /    İŞ ADAMI

51        MUSTAFA KAYA  / ULUSLAR ARASİ İLİŞKİLER

52        MUSTAFA NİYAZİ YANMAZ  /   ECZACI / E.MİLLETVEKİLİ

53        MUSTAFA TUNCER      /     İŞ ADAMI

54        MUZAFFER SERENLİ  /     İŞ ADAMI

55        NECATİ EROĞLU /  İŞ ADAMI

56        DOÇ.DR.NECMETTİN ÇALIŞKAN      /   ÖĞRETİM ÜYESİ

57        NERGÜL AKSU    /  İŞLETMECİ

58        ÖMER AYHAN     /   İŞ ADAMI

59        ÖMER FARUK YAZICI   /  REKLAMCI

60        PAKİZE YÜZBAŞIOĞLU / ULUSLAR ARASİ İLİŞKİLER

61        REYHAN ŞENGÜN        /    GİYİM TASARIMCISI

62        PROF.DR.SABRİ  TEKİR  /  ÖĞRETİM ÜYESİ / E.BAKAN

63        AV.SALİH BERBER      /     AVUKAT

64        SALİH ŞEN /  İNŞAAT MÜHENDİSİ

65        SAMET SAMİ TEMEL    /    E. MÜHENDİSİ / İŞ ADAMI

66        SEDAT CENGİZ   /   İŞ ADAMI

67        SEZAİ  İNCESU    /   EĞİTİMCİ

68        SÜLEYMAN TEKBAŞ    /    ZİRAAT MÜH. /  MÜTEAHHİT

69        ŞERAFETTİN  KILIÇ     /     MALİ MÜŞAVİR

70        TACETTİN  ÇETİNKAYA   EĞİTİMCİ / YAYINCI

71        YAKUP  BUDAK /   MALİ MÜŞAVİR / E.MİLLETVEKİLİ

72        YAŞAR  CANBAY /  İLAHİYATÇI / E.MİLLETVEKİLİ

73        YILMAZ BAYAT  /  E. MÜHENDİSİ / E.BELEDİYE BŞK

74        YUSUF SUNAR   /    YÖNETİCİ

75        YUSUF YİĞİTALP / YÖNETİCİ

GENEL  İDARE  KURULU  YEDEK  ÜYELER

1          ŞABAN ŞAHİN    /    İNŞAAT  MÜHENDİSİ

2          HASAN GÜLDAL /  MÜTEAHHİT

3          MEHMET AKİF KOCAMANOĞLU     /    SANAYİCİ

4          SONER ÇONTAR   / VETERİNER

5          TALAT GİZLİ    /      TÜCCAR

6          YUNUZ ACAR      /  YÖNETİCİ

7          FATİH AKDAĞOĞLU     /   İŞ ADAMI

8          RECEP SARIDOĞAN     /    İŞ ADAMI

9          MEHMET SALİH KAHRAMAN   /  İŞ ADAMI

10        NİHAT ALTIPARMAK   /    EĞİTİMCİ

11        ADİL BARSBAY   /  İŞ ADAMI

12        KEMAL EKSİLMEZ      /     MÜTEAHHİT

13        ÜMİT İSMAİL ÇEBİ       /    YÖNETİCİ / E.BELEDİYE BŞK

14        SEDANUR UZUN  /  KİMYA MÜHENDİSİ

15        ÖMER GÜNAYDIN       /     EĞİTİMCİ

16        AYŞEGÜL VONAL ŞAHİN      /    YÖNETİCİ

17        MUHAMMET ÇELEBİ KEYHIDIR       /   İŞ ADAMI

18        ALİ İMRAN BOZDOĞAN  / YÖNETİCİ

19        ALİ HAZER /  E. ELEKRONİK MÜHENDİSİ

20        ARİF ŞEN   /  ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

21        RECEP AYGÜN   /    MÜTEAHHİT

22        ZEYNEL KESKİN  / İŞ ADAMI

23        AV.SİNAN TEKİN / AVUKAT

24        YUSUF KARAAĞAÇ   /      HALKLA İLİŞKİLER UZMANI

25        ESSUM ASLAN  /     TURİZM İŞLETMECİ

26        İBRAHİM VELİ     /  İKTİSATÇI

27        HAKAN ÇAPAN   /  İŞ ADAMI

28        YAŞAR YAZICI   /   MALİ MÜŞAVİR

29        İBRAHİM KALAYCI    /     YÖNETİCİ

30        OKTAY SORAN    /  YÖNETİCİ

YÜKSEK  DİSİPLİN  KURULU  ÜYELERİ

Asil üyeler

1          ALİCAN ERGİN     /  MÜTEAHHİT

2          BAHATTİN ELÇİ   / AVUKAT / E.MİLLETVEKİLİ

3          BEŞİR DARÇIN    /   YÖNETİCİ

4          DURAN SOYUĞUR      /     YÖNETİCİ

5          DURSUN  ALİ  DÜZENLİ /  İNŞAAT MÜHENDİSİ

6          HÜSEYİN KARAGÖZ     /   SANAYİCİ

7          İBRAHİM NEDİM TİTİZ   / YÖNETİCİ

8          MEHMET ASİLTÜRK      /   İŞ ADAMI

9          MEHMET KARAMAN     /   EĞİTİMCİ

10        MUZAFFER BAYDAR    /   EĞİTİMCİ / E.MÜSTEŞAR YRD

11        SELİM SAİT TERZİOĞLU  /   MİMAR

Yedek üyeler

1          OSMAN AKGÜN   / YÖNETİCİ

2          MEHMET KARALAR     /   YÖNETİCİ

3          DURSUN COŞAR /  MALİ MÜŞAVİR

4          ŞAKİR TARIM      /  EĞİTİMCİ

5          MEHMET YÜCE   /  İŞ ADAMI

6          VEYSEL ÇETİNKAYA   /  EĞİTİMCİ

7          SALİH UZUN     /     YÖNETİCİ /E.BELEDİYE BŞK

8          ALİ OKUTAN     /    İŞ ADAMI

9          AHMET BÖLÜKBAŞI      / İŞ ADAMI

10        EMRE USTAOSMANOĞLU     /    REKLAMCI

11        YUSUF UZGUR   /   İŞ ADAMI

Milli Gazete

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?