Kayseri Belediye Başkanı Büyükkılıç istifa mı etti? Özhaseki açıkladı...

AK Parti'li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın istifa ettiği yönünde çıkan haberler ile ilgili olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Kayseri Belediye Başkanı Büyükkılıç istifa mı etti? Özhaseki açıkladı...

31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP'den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Memduh Büyükkılıç'ın istifa edeceği yönünde çıkan haberler ile ilgili AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, açıklamada bulunarak Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'ın istifa edeceği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

AK Parti'li Mehmet Özhaseki, Kayseri'de partisinin Kocasinan Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Burada konuşan Özhaseki, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AKP'li Memduh Büyükkılıç'ın istifa edeceği şeklindeki iddialara değindi. Bu tür iddialara gülüp geçtiklerini kaydeden Özhaseki, şöyle konuştu:

"Memduh Bey güya hastaymış ve istifasını sunmuş. Güler misiniz, ağlar mısınız? Biraz dürüst olun ve algı operasyonlarını bırakın. Memduh Bey ile 40 yıldan beri arkadaşız. O günden beri gayretine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına, dava adamlığına Allah için şahidim. Bir taraftan da sporcu kimliği var. İçinizde Ali Dağı'na haftada 3-4 kez çıkan kaç kişi var? Sağlığı yerinde Elhamdülillah. Güya bana, 'Ben hastayım, gideyim' demiş. Nasıl bir yalandır böyle, neden söylenir? Dedikodulara baktığımız yok aslında. Bu yalanlar aramızda espri konusu oluyor ve gülüp geçiyoruz; ama tek üzüntümüz bir hemşerimizin bu yalanlara inanması olur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5