banner30

banner29

Kemalistlerden Kılıçdaroğlu'na ihanet suçlaması!

2020 Nisan ayındaki CHP kurultayında onaylanması beklenen yeni CHP parti programı hakkındaki  görüşlerini açıklayan Kemalist yazar Tahir Çalgüner, “ATATÜRK’E İHANET PROGRAMI ile görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel bey defalarca tarafımdan ve yazar  Dr.  Hasan İleri tarafından  telefonla aranmış ve kendisi uyarılmıştır” diyerek Parti programının zaten  hazır olduğunu ancak sözde katılımcı bir ruh kazandırmak amaçlı ve laf olsun diye örgütlerden  görüş istendiğini  söyledi.

Siyaset 21.10.2019, 14:29 21.10.2019, 16:44
Kemalistlerden Kılıçdaroğlu'na ihanet suçlaması!

Yeni parti programı özü itibariyle “siyasi sahteciliktir” ifadesini kullanan Çalgüner; ATATÜRKÇÜ ideolojiyle yollarını ayıranlar;  Parti logosu Ve Partininisminde de değişiklik yapmaları gerekmektedir diyerek ATATÜRK’ü Nasreddin hocaile aynı konuma getiren bu zihniyetin; toplumda affedilemez tehlikeli sonuçlar doğuracağını belirtti.

''Kılıçdaroğlu’nun özel görevi ile Kemalizm’i; “sosyaldemokrasi” ile  partiden tamamen kaldırma projesi son aşamaya gelmiştir'' diyen Çalgüner’in  konuyla ilgili yaptığı basın açıklaması aşağıdadır:

26. 02. 2012 Tarihinde Genel Başkan K.K; bir Tüzük değişikliği yapar. Aşağıda koyu renkle gösterilen sonradan Tüzüğün 3.Maddesine ilave ettiği gri ve esnek tümceleri şimdi bir bir inceleyelim.Tüzüğün 2018 evlere şenlik versiyonu aşağıdadır.

 MADDE (3)   Cumhuriyet Halk Partisi, "programındaki anlamlarıyla" Atatürkçülüğün “Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik,Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, Devrimcilik” ilkelerine bağlıdır. (4)Cumhuriyet Halk Partisi, başta Kurtuluş Savaşımız olmak üzere Aydınlanmaideallerini, emek mücadelelerini, "sosyal demokrasinin"özgürlük, eşitlik ve dayanışma ilkelerini benimseyen çağdaş demokratik sol bir siyasal partidir. 

1.   “programlarındaki anlamlarıyla”  6 oka bağlı bir parti diyor. Yersen! Parti seçim bildirgeleri ve programlarında 6 okun anlamını sayısız kez “sosyaldemokrasi” maskesi altında değiştiren KK değil mi? 

2.   “Sosyal demokrasi” doktrininin ilkelerini benimsiyormuş parti. Yok yaaa… Neymiş onlar KK?

Atatürk döneminde de; sosyal demokrat/ federasyoncumandacılar vardı. ATATÜRK, özellikle bu “sosyal demokrasi” denen pek birafili ancak ” kuruluş felsefesinin kurdu” olarak gördüğü bu Almandüşünce ekolünü partiye sokmadı… Yanına yaklaştırmadı.Hatta Bakanlar kurulu ileyasakladı.

Kemalizm Ve Sosyal Demokrasi

Kemalizm ve CHP;  "Sosyal demokrasi" üzerine sürülen bir krema değildir.

Kemalizm;sağ ve sol insanlık düşünce değerlerini "vatandaş" temelinde sentezleyen üçüncü ve bütüncü bir  ideolojinin adıdır. Salt Liberal veSosyalist ideoloji ile bir eşleme yapılması hatalı olur.

"Sosyaldemokrasi" adındaki ithal  ve hibrid düşünce akımı da; geleneksel "SOL" ile direkt bir ilişkisi olmadığıgibi; Liberal bir  "yurttaş" ekseni üzerine temellenmiştir. Birideoloji kategorisine girmez.

6 okun içinde "DEMOKRASİ"okunu göremeyenlere de;  okların ucuna değil, okların gösterdiği yere bakmalarını, "SOSYALİTEYİ" ise kendilerinde aramalarını ve aynaya bakmalarını tavsiye ederim.

Yorumlar (4)
Beril 2 yıl önce
Kurabiye canavarı gibi KK Atatürkçüleri partiden tasfiye ediyor.
Celal Aşık 2 yıl önce
Çok güzel bir manifesto olmuş..
Yılmaz il 2 yıl önce
CHP ne sosyal ne demokrat bir partidir.Fetöcü bir partidir.
Haydar 2 yıl önce
CHP bu gidişle kankası Abdullah Gül ile ittifak yapar.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?