Kılıçdaroğlu açıkladı! CHP 'beyaz bir kağıt' gibiymiş!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türk-İş ziyaretinde konuştu. Kılıçdaroğlu, son günlerde gündeme gelen CHP'li belediyelere akraba atamaları ile ilgili "Belediye başkanlarının akrabalarını yönetime getirilmelerini doğru bulmuyoruz. Bu sorunu çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıkladı! CHP 'beyaz bir kağıt' gibiymiş!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk-İş'i ziyaret etti.

Ziyaret sonra CHP lideri basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Şirketleri kurtar işçiye para yok anlayışını kabul etmiyoruz. Astronomik rakamlar istenmiyor makul oranlar isteniyor. Elektriğe yapılan zam kadar yap sen de. Soğanı patatesi söylemiyoruz.

Kıdem tazminatı hakkında sendikalar kendi aralarında oturup uzlaşırsa bizim açımızdan sorun yok. Sendikalara rağmen teklif gelirse muhalefet edeceğimizi söyledik.

İş kazaları felaket durumda. Avrupa'da birinci dünyada üçüncüyüz. Hergün beş kişi hayatını kaybediyor. Ölenlerin çoğu sigortasız öldükleri gün sigorta yapılıyor.

Türk-İş'in yaptığı çalışmalar bizim için çok önemlidir.

CHP'Lİ BELEDİYELERDEKİ ATAMALAR

Belediye başkanlarının akrabalarını yönetime getirmelerini doğru bulmuyoruz. Bunların çoğu çözüldü. Bunların hepsi çözülecek. Aile kadrolaşması sadece CHP'de mi var? CHP nasıl biliyor musunuz? Beyaz bir kağıt gibi, üzerinde siyah bir nokta varsa görürsünüz. Sayın Davutoğlu siyasetçi için etik kurallarını getirdi geri çektiler. Buradan TBMM Başkanı'na açık çağrı yapıyorum: Siyasi ahlak yasasını çıkartalım.

Arkadaşların bir kısmı görevlerinden ayrıldı kalanlar da ayrılacak. Bazı belediyelerde verilen durum da doğru değil. Örneğin Selçuk Belediye Başkanı'nın yakını kendisi belediye başkanı olmadan çok önce orada çalışıyordu.

Havuz medyasına teşekkür ederiz ama aynı şeyi AK Partili belediyeler yaptığında neden yazmıyorsunuz? Siz gerçekten gazetecilik yapıyosanız diğerlerini de yazın."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5