banner30

banner29

Kılıçdaroğlu, İzmir için o ismi düşünüyor

Gazeteci-yazar Sevilay Yılman, "Kemal Bey’in İzmir için kafasında düşündüğü kadın, Profesör Doktor Sedef Gidener" dedi.

Siyaset 31.12.2018, 10:20 31.12.2018, 10:26
Kılıçdaroğlu, İzmir için o ismi düşünüyor

Sevilay Yılman, "CHP, Mersin ve İzmir'den kimi aday gösterecek?" başlığıyla yayımlanan yazısında "Kafasında bir değil, birkaç isim var Kemal Kılıçdaroğlu’nun. Kamuoyuyla adını paylaştığında ne aday adayı olan diğer isimlerin ne partililerin ne de İzmirlilerin itiraz etmeyeceği ve hatta etrafında kenetleneceği bu isimlerden en favorisinin ise bir kadın olduğu iddia ediliyor" ifadesini kullandı.

"Duyuyorum buradan bazılarınızın bu kadının 'Selin Sayek Böke' olduğunu söylediğini ama hayır, o değil. Kemal Bey’in İzmir için kafasında düşündüğü kadın, Profesör Doktor Sedef Gidener" diyen Yılman, şöyle devam etti:

— Yalan yok ben de bu ismi ilk kez kaynağım bana bu kulisi aktardığında duydum. Duyar duymaz da internette bakındım hemen kim olduğuna. Farmokoloji dalında Profesör unvanına sahip olan Sedef Gidener, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde 9 Eylül Üniversitesi rektörlüğüne aday olan ve 564 üyenin oyunu alarak birinci olan ancak Gül tarafından tercih edilmeyen sosyal demokrat görüşleri ile tanınan bir akademisyen. Bu isme biz yabancıyız belki ama CHP’liler, özellikle İzmirliler çok aşina… Çünkü Gidener, epeydir CHP çatısı altında varlık gösteren, geçmişte parti tarafından düzenlenen sağlık çalıştaylarında görev almış bir isim. Gidener dışında alternatifler de var tabii ama şöyle diyeyim; Gidener ismi Kılıçdaroğlu’nun zihninde çok baskın.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?