banner29

Kılıçdaroğlu'ndan "özerklik" vaadi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara gelmeleri durumunda YÖK'ü kapatacaklarını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, "Üniversitelerin bilimsel özerkliği olacak’’ dedi.

Siyaset 30.06.2020, 15:14 30.06.2020, 17:53
Kılıçdaroğlu'ndan "özerklik" vaadi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ve üniversitelerin durumu vardı.

YÖK'ü kaldıracaklarını, üniversitelere özerklik sağlayacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Y kuşağına da Z kuşağına da sesleniyorum. Sizin tercihlerinizle biz iktidar olduğumuzda size söz veriyoruz. YÖK denen darbe kurumunu kaldıracağız. YÖK olmayacak." dedi.

"Üniversitelerde bilimsel özerklik olacak"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Üniversitelerin bilimsel özerkliği olacak. Makale yazdı diye adam atılır mı? Yönetsel özerkliği olacak. Üniversite hocaları, kendilerine rektör seçmesini bilmiyorlar mı? Üniversitedeki hocaların böyle bir yeteneği yok mu, saraydaki bir kişiye teslim ediyorsunuz bütün üniversiteleri? Yani, idari özerkliği olacak üniversitelerin.’’

Yorumlar (1)
Emir 9 ay önce
Ulan utanmaz senden bir kez daha tiksindim. Sizin zihniyetiniz zamanında üniversiteler, rektörler, yök bilim değil siyasetle uğraşıyordu. Anlaşılan o günleri özlediniz. İğne üretemeyen kutuplaşmış kör bir gençlik sizin eserinizdir. Hala attığınız o lânet olası temeller gençliğimizi mahvetti. Allah sizi ve kamalizminizi kahretsin.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?