banner30

banner29

Kim bu CHP'li Öztrak'lar? Faik Öztrak'ın babası da dedesi de bakanlık yapmış...

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözcüsü Faik Öztrak’ın deşifre olan akrabalık ilişkileri herkesi hayrete düşürdü. Babasından dedesine CHP’nin birçok kademesinde etkin görevlerde bulunmuşlar. Babası ve dedesi CHP’li İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’in en yakınında bulunmuş. Faik Öztrak’ın ailesi 1 asırdır devlet kadrolarında yer alıyor.

Siyaset 25.05.2020, 00:40 05.11.2020, 19:23
Kim bu CHP'li Öztrak'lar? Faik Öztrak'ın babası da dedesi de bakanlık yapmış...

Sabah Gazetesi'nden Damla Kaya'nın haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) sözcüsü Faik Öztrak'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesine neredeyse her açıklamasında vurgu yapıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Beraat Albayrak'ı hedef aldığı gibi en son BAYKAR Teknik Müdür Selçuk Bayraktar için "sosyete damat" ifadesini kullandı. Sosyal medyada bununla ilgili birçok tepki de gösterildi. "Damat" kelimesini her fırsatta kullanan CHP'li Faik Öztrak'ın yakın gündem oldu.

AKRABALARI DEVLET BÜROKRASİSİNDE!

Liyakat yalanını diline dolayan ve aile üzerinden siyaset yaparak Selçuk Bayraktar ve berat Albayrak'ı hedef alan

Öztrak'ın ailesinin yıllardır devletin sırtından geçindiği, eski hükümetler ve bürokraside önemli roller aldıkları ortaya çıktı.

Öztrak ailesinin geçmişine bakıldığında bürokrasi ve siyasetin merkezinde yer alan bir aile yapısı olduğu görülüyor. Akrabalarından birçoğunun devletin ya da başka kurumların belli noktalarında yıllarca görev yaptığı kaynaklarda da mevcut.

Dedesi Mustafa Faik Öztrak

Örneğin CHP'li Faik Öztrak'ın dedesi eski İçişleri Bakanı Mustafa Faik Öztrak sekiz dönem CHP milletvekilliği yaptı. Bugün Tunceli dediğimiz Dersim'de "Olmayan" isyanı bastırma gerekçesiyle, kadın ve çocuklar da dahil olmak üzere ortak paydaları Alevilik olan vatandaşlar katledildi. Belgenin altında Dahiliye Vekili (İçişleri Bakanı) Mustafa Faik Öztrak'ın imzası var.

DEDESİ ŞEKER FABRİKALARINA USULSÜZCE ORTAK OLMUŞ!

Öte yandan dönemin gazete kupürlerine baktığımızda Faik Öztrak'ın dedesi Mustafa Faik Öztrak'ın 1930'lu yıllarda şeker fabrikalarına usulsüzce ortak olduğu ortaya çıkıyor.

İşte dönemin gazetelerinden bu usülsüzlüğü gözler önüne seren birkaç örnek.

Babası Orhan Öztrak ise İsmet İnönü dönemi İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişiydi. Ayrıca Bülent Ecevit'in Gümrük ve Tekel Bakanlığı'nı yaptı.

Öztrak'ın babası Orhan Öztrak bakan iken CHP fabrika değil snack - bar açıyordu. Orhan Öztrak açılışta ise "bol içki ve sigara içilir İnşallah" ifadelerini kullandığı gazete küpürleri ile görülüyor.

Babası Orhan Öztrak

DENİZ GEZMİŞ'İN İDAMINA "EVET" DİYENLERDENDİ

Bununla birlikte Deniz Gezmiş ve iki arkadaşının idamına da "evet" dedi. Amcası İlhan Öztrak, TRT'nin ilk genel müdürüydü diğer amcası İlhami Öztrak ise Fahri Korutürk dönemi Cumhurbaşkanlığı Genel Sekterliği ve devlet bakanlığı görevinde bulundu.

IMF'DEN TÜRKİYE'YE PARA TAHSİLATI YAPAN KİŞİ

Faik Öztrak ise 2007'den bugüne CHP'de 23. 24. 25. 26. ve 27. dönem milletvekili olarak görev aldı. Öztrak, 2001-2003 arası Kemal Derviş'in Hazine Müsteşarlığını yaptı. Yani IMF'nin Türkiye'den para tahsilatını sağlayan kişiydi.

Türkiye tarihinin en karanlık dönemlerinden biri olan 2001 krizinin en bilindik isimlerinden biri Kemal Derviş'ti. O dönem IMF tarafından yapılan baskı ile Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olan Kemal Derviş, yanına çok güvendiği bir ismi de aldı.Uluslararası güçler tarafından Türkiye ekonomisini tasfiye göreviyle koltuğa getirilen Kemal Derviş'in bütün faaliyetlerinde yancısı ve şakşakçısı olarak CHP'nin şu anki sözcüsü Faik Öztrak da bulundu. Öztrak, ABD'nin Truva atı olan Kemal Derviş ile birlikte Hazine'deki bütün milliyetçi ve muhafazakar bürokratlara kıyım uygulayan ekipte yer aldı.

ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE KALKTI

En son olarak Faik Öztrak İzmir'deki camilerden İtalyan devrim marşı "Çav Bella"nın çalınması karşın seçimlerde "Camide Dombra çalınırken neredeydiniz?" diyerek camiye yapılan saygısızlığı örtmeye çalışırken iftira attı. Çünkü AK Parti Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın açıklamasına göre camiden hiçbir zaman dombra çalınmadı.

Yorumlar (7)
Hamza Yilmaz 7 ay önce
Devletin milletin malini 7 sülale yiyorlar chp bu milletin basina bela olmus bir virüs ihanet yuvasidir.
KEMAL KORALTAN 7 ay önce
YALANCININ....
OturanBoğa ArtıkAyakta 7 ay önce
hahahaha umarım bu haberi yazan arkadaşın ellerine felç inerde bir daha şak şak yapamaz.
Cezmi 3 ay önce
Faik Öztrak aile büyüklerinin Türkiye Cumhuriyetine hizmetlerini sanki bir suçmyş gibi yazılmış. Yazıklar olsun bu kafalara.
ALPARSLAN 3 ay önce
CEZMİ YE CEVAP
GERÇEKLER NE ZAMANDIR. SUÇ OLDU

OTURANBOĞA CEVAP
SANADA LANSOR. İYİ GELİR
Yiğit 3 hafta önce
Chp bu ülkenin başına gelmiş en büyük beladır chp giderse pkk gider .hırsızlık yolsuzluk kadına şiddet kadın istismarı hepsi biter gider chp giderse chp.neydi çöp çamur çukur
Cengiz 2 hafta önce
CHP Türkiye partisi değildir
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?