banner30

banner29

"Kim bu sarıklı" diyerek aşağıladığı kişi Şehit babası çıktı!

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında sosyal medya hesabından fotoğraf paylaşımı yapan İYİ Partili Lütfü Türkkan, "Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba” dedi. Türkkan, O ziyaretçinin Şehit Kaymakam Safitürk'ün babası olduğunun anlaşılması üzerine paylaşımını sildi.

Siyaset 17.12.2019, 18:11 18.12.2019, 12:17
"Kim bu sarıklı" diyerek aşağıladığı kişi Şehit babası çıktı!

TBMM'de Genel Kurul’da bütçe görüşmeleri sürerken İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Türkkan, TBMM locasında çekilmiş bir fotoğrafı paylaştı

Türkkan, fotoğrafın altına “Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında ziyaretçi yasağı olur. Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba” dedi.

Şehit Kaymakam Safitürk, PKK'lılara göz açtırmıyordu!

O kişi Şehit Kaymakam Safitürk'ün babasıydı

Türkkan'ın "Kimdir acaba" diye sorduğu ismin; Mardin'de 2016 yılında PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit olan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün babası olduğu anlaşıldı.

Şehit kaymakama oğlunun son sözü yürek burktu

Mardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün 4 yaşındaki oğlu Asım Eren ile olaydan bir hafta önce çekilen videosu ortaya çıktı. Meclis’e bir vekilin daveti üzerine gelen şehit kaymakamın babası; bir vekil ile görüşme yapıp yemek yedikten merak ettiği Genel Kurul'u gezdi.

İşte Türkkan'ın sildiği o paylaşım:

Yorumlar (5)
Orhan Güngör 1 yıl önce
Kaymakam Şehidim Muhammed Saftürkün babası ,bizim de babamızdır.Konuş Hocam Konuş !Cübbesi Sarığı olmuş da ne olmuş.İnsan bi araştırir.TBMMnin kapısındaki görevliye sorup Ögrenemez miydin?Bu kadarda mı koptun be arkadaş.HDPlilerle bir ola ola Aslını neslini unutmuş şu yazıyı yazan adama dersini ver ki utansın.Yer utansın Gök utansın....Yazıklar olsun...
Ahmet YAHYA 1 yıl önce
O senin deden.Adın İYİ olacağına kafan iyi olsun
Bilal KUZUCUK 1 yıl önce
Bir vekil olarak sazan gibi herşeye atlama o sarıklı cübbeli dediğin kişi bu vatan için canını veren şehit kaymakamın babası utanman varsa yüce Türk milletinden özür dile
Mücella Pakdemir 1 yıl önce
İşte o sarıklı, cübbelilerin evlatları bu vatan için can veriyor. Cenaze namazını bu baba kıldırdı. Ne demektir biliyor musun? Safitürk şehidimizin dedesi de şehitmiş. Hem şehit oğlu, hem de şehit babası bu aşağıladığın adam. Bre densiz, bre hain, bre yobaz Lütfü Türkkan. Soyadına bakın. Türk-kan. Hemen değiştir soyadını. Hak etmiyorsun.
Osman köseoğlu 1 yıl önce
Bu densız milletın vekili deyıl mılletın rezılı ey musluman uyan namaz kılıyırda destekleyenleri kurtarmaz . Yahu ben dın düşmaniyim demesınımı bekliyorsunuz yazık
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?