Mehmet Metiner: İstanbul Sözleşmesi'ne 'evet' oyu verdiğim için pişmanım

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi'nin görüşüldüğü oturumda 'evet' oyu verdiği için çok pişman olduğunu söyledi.

Mehmet Metiner: İstanbul Sözleşmesi'ne 'evet' oyu verdiğim için pişmanım

Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele amacıyla hazırlanan ve Türkiye tarafından 12 Mart 2012'de kabul edilen İstanbul Sözleşmesi yeniden tartışmaya açıldı.

Gazete Damga'dan Ekrem Hacıhasanoğlu'na konuşan AK Partili Metiner. İstanbul Sözleşmesi'ni kabul ettiklerinden ötürü pişman olduğunu deli getirdi.

Metiner, "İstanbul Sözleşmesi'ni Ahmet Davutoğlu Genel Başkanımız/Başbakanımız iken bizim partimiz Meclis'e getirdi. Diğer partilerin tümünün onayıyla Meclis'ten geçti. Kendi adıma itirafta bulunuyorum: Yanlış yaptık" ifadelerini kullandı.

'Evet' diyenlerin çoğunun neye oy verdiklerini bilmeden el kaldırdığını söyleyen Metiner, milletvekillerinin sırf parti grup başkanvekilleri el kaldırdıkları için el kaldırdığını savundu.

Metiner, "Partilerin grup yönetimi kendi aralarında anlaşmış olmalılar ki o anda bulunanların onayıyla kabul edildi geçti" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
raşit tersekan
raşit tersekan - 3 ay Önce

Erdoğan da böyle demişti zina için son pişmanlık fayda etmiyor

wheit
wheit - 3 ay Önce

gec kalinmis degil, hala AKP ve MHP hükümette. Kaldirirsiniz olur biter.
Ama siz kaldiramazsiniz: AB gönderdigi parayi keser sonra

Emir
Emir - 3 ay Önce

Bu yasa yüzünden benim başıma gelenler... Bu yasaya oy verenlerin başına gelsin. Cahiliye dönemi müşriklerin yaptığı herşey bu yasayla meşrulaştırıldı. Sizi Allaha havale ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner5