Mehmet Şimşek yeni parti için süre istedi!

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeni parti konusunda Ali Babacan ve Abdullah Gül'den süre istediği iddia edildi.

Mehmet Şimşek yeni parti için süre istedi!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde Erdoğanile görüştüğü ortaya çıkan ve Ali Babacan'ın partisine katılacağı iddia edilen Mehmet Şimşek hakkında edindiği kulis bilgisini aktardı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü ortaya çıkan ve Ali Babacan'ın partisine katılacağı iddia edilen Mehmet Şimşek hakkında edindiği kulis bilgisini aktardı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yeni parti ile ilgili edindiği çarpıcı kulis bilgisini okuyucularına aktardı. Altaylı, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü ortaya çıkan ve Ali Babacan'ın partisine katılacağı iddia edilen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hakkında yeni bir iddia ortaya attı. Altaylı, Şimşek'in bir sene daha para kazanmak için Ali Babacan'dan 'izin' istediğini söyledi.

Fatih Altaylı'nın bugünkü köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Ali Babacan’ın Gül kokulu partileşme sürecinde en çok konuşulan konulardan biri de eski bakan Mehmet Şimşek’in Babacan’ın yanında yer alıp almayacağı. Oldukça güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre,Mehmet Şimşek “Şimdilik” kaydı ile izin istemiş. Yani yeni partinin, partileşme sürecinde başlangıçta yer almayacakmış.

Nedeni ise son derece insani. Kendisini partiye davet eden Gül ve Babacan’a Şimşek’in yanıtı şu olmuş:

"Ne olur bana bir yıl süre verin. Bir yıl çalışıp para kazanmam lazım. Aksi takdirde geçinemem."

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5