banner30

banner29

Meral Akşener'i şoke eden 'kulis' bilgisi

İYİ Parti'de sular durulmuyor. Kurultayın ardından patlak veren kriz devam ediyor. Muhalif parti milletvekillerinin dün bir araya gelerek yaşananlara ilişkin nasıl bir tavır alınacağı konusunda karar verecekleri bildirilmişti. Veryansın TV'de yer alan habere göre, milletvekillerinden istifaların gelmesi çok büyük bir olasılık olarak duruyor.

Siyaset 06.10.2020, 22:05
Meral Akşener'i şoke eden 'kulis' bilgisi

İYİ Parti  kurultayında “oy verilmeyecekler listesi” ile başlayan krizin sonu istifaya doğru ilerliyor. Koray Aydın’ın yeniden divanda olmasıyla parti içindeki muhalif vekillerde artışa neden oldu. Yaklaşık 15 kadar milletvekilinin parti içinde bağımsız bir cephe oluşturabileceği ve birlikte hareket edebileceği yazılmıştı. Bir yandan da istifaların gelebileceği ileri sürülmüştü. 

Muhalif vekillerin toplandığı ve nasıl hareket edeceklerine toplantının ardından karar verecekleri ileri sürüldü. Partide gerginlik had safhada ve bu da vekilleri istifaya doğru yaklaştırıyor. Vekil olmayan bazı parti yöneticileri istifa etmekten vazgeçse de, 10 kadar milletvekilinin istifa etmeye yakın olduğu konuşuluyor.

Veryansın TV'ye göre istifaya yakın isimler şöyle: 

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ve Aksaray Milletvekili Ayhan Erel.

Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhalif adayların tavrına ilişkin gelen bir soruya, “Bizim derdimiz memleket meselesi, derdimiz işsizlik, bizim derdimiz umutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum” demişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?