banner30

banner29

Metiner'den o isimlere tepki: Bunlara bakanlar AK Parti'den soğuyor

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, bazı bürokratların davranışlarının rahatsız edici olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Siyaset 24.02.2020, 13:17
Metiner'den o isimlere tepki: Bunlara bakanlar AK Parti'den soğuyor

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, kişisel Twitter hesabında 'Reis'e yazık, partimize ve davamıza yazık' başlıklı yazısını paylaştı.

"Dün gece kızımla İstanbul Sabiha Gökçen'den Ankara'ya dönüyoruz. VIP otobüsünde bir baktım devletin önemli bir medya biriminin genel müdürü. Adını vermeyeceğim. Her yerinden kibir akıyor. O ne biçim afra-tafra öyle. Ne selam ne merhaba. Ne tebessüm. İçim cız etti. Bu mu dedim" ifadesini kullanan Metiner, şöyle devam etti:

"Bu tür insanlar caka satsınlar diye mi gece gündüz ölümüne risk üstlenerek mücadele ediyoruz?

Kim seçer bunları? Kim getirir böylesine tepe noktalara koyar?

Şu veya bu kişiye yakınlık... Şu veya bu şehirden olmak... Şu veya bu şehirden olmak... Gerçekten yeter artık.

Bu ölçütler bir kenara bırakılmalı. Kibir ve kıskançlık abidesi isimler şu veya bu kişiye yakınlar diye önemli mevkilere getirilmemeli. Bu insanları gördükçe biz bile soğuyorsak gerisini varın siz düşünün...”

'Sanırsınız ki paşa çocuğu'

Devamında “Bir başka önemli kurumun yönetim kurulu başkanı ise burnundan kıl aldırmıyor. Kimsenin telefonuna çıkmaz. Öyle her ölümlüye randevu vermez. Sanırsınız ki paşa çocuğu. Sanırsınız ki beyzade. Sanırsınız ki veliaht. Kendisine emanet edilen kurumu kendine ait biliyor. Kral sanki. Sırtını kime dayamışsa artık gayrısını gözü görmüyor. Dava hassasiyeti mi? Ne gezer. Enaniyet her şeyin üstünde. Dahası var kalsın” ifadesini kullanan Metiner, sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu isimler bizi içerden çürütüyor... Davamızı zehirliyor... Bunlara bakanlar davadan da partiden de soğuyorlar...

Partinin yeniden yapılandığı dönemde... Yeni Ömer'lerin arandığı bir dönemde... Bürokrasideki bu unsurlara da kimin yakını olurlarsa olsunlar neşter atılmalı...

Teşkilatların gece gündüz çalışıp topladığı puanları... Reis'in cansiperane halkçı mücadelesiyle elde ettiği başarıları... Bu enaniyet baronlarının silip süpürmesine 'artık dur' denilmeli..."

Yorumlar (2)
KIZAN 1 yıl önce
% DELİK LER DÜŞÜYOR SANDALYELER KAYIYOR TABİ ÖMERLER ARANIR ŞİMDİ !!! “SIRTLARINA BASILIP, YÜKSELİP, SIRTLARINA AYAKKABI NUMARALARINIZI BIRAKMAK İÇİN” Mİ? :…
ÖMERLER BİTMEZ ALLAHIN İZNİYLE SİZ VE SİZİN GİBİ AKLA KARAYI KARIŞTIRANLARA YENİ AB UYUM YASALARI GETİRMENİZ, MİLLETİ DAHA DA İFSAD ETMENİZ İÇİN Mİ ? ….
İSLAMIN AHKÂMINA, TOPLUMUN AHLAKINA UYMAYAN, VATANDAŞIN VERGİLERİNİ HAKLARI, GASP YASALARI , ZENGİNLERİN VERGİLERİNİ SİLİP VATANDAŞIN SIRTINA SARAN,YASALAR GEÇİRİRKEN NEREDEYDİ ÖMER AKLLARINIZ ÖMER SEVDALA NIZ ..

SÖZDE ADALETE KALKAN ELLERİNİZ KOLTUK LARIN ALTINA MI KAÇAMIŞTI ..

YENİ ÖMER LER BULUP İKTİDARA GELİP % LERİNİZİ SAĞLAMLAŞTIRINCA ÇIKARLARINIZA VE AB Lİ ABİLERİNİZİN “KARŞISINA HAK İÇİN KARŞI DURAN İLK ÖMERLERİ YERSİNİZ..”
Ilhan 1 yıl önce
İl Başkanları omer olursa bunlar caka satamaz
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?