Muharrem İnce'den Bahçeli'ye cevap!

Bahçeli bugünkü aday toplantısında "Yerel seçimi beka sorunu olarak anlatmak zeka sorunudur" diyen Muharrem İnce'ye ‘Vay densiz vay' sözleriyle sert çıkmıştı. Muharrem İnce'den Bahçeli'nin bu sözleri üzerine cevap geldi. "Sayın Bahçeli hakaret, söylenene haklılık kazandırmaz" diyen İnce "uyarıları dikkate almadan bu sorunları var edenlere göğsü siper etmek bir beka değil zeka sorunudur. Ben bu kadarını hatırlatayım" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'den Bahçeli'ye cevap!

Muharrem İnce Devlet Bahçeli'nin sözleri üzerine Twitter'dan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Bahçeli hakaret, söylenene haklılık kazandırmaz. Ben size bir yerel seçimin olası sonuçlarının ülke için beka sorunu olarak görülmesinin yanlış olduğunu bir kez daha anlatayım.

Bu ülkenin birliği ve bütünlüğünün tek garantisi milletin özgür iradesiyle oluşturduğu birlik ruhudur. Birlik ve beraberlik için milletin iradesinin ortaya koyduğu bu anlayışın üzerinde bir irade yoktur.

Seçimler bir ülkede milletin birlik ruhunun, uzlaşma halinin vaz geçilmez aracıdır. Bir ülkenin geleceği için gerçek sözleşme özgür seçimlerle sağlanır. Bunu gerçekleştirmek, ülkemize, milletimize olan sorumluluğumuzun gereğidir.

Bir yerel seçim her ne kadar ulusal düzeyde sonuçlara yol açsa da sonuçta yerel seçimdir. Kapsamı Belediye Hizmetleriyle sınırlıdır.

Seçimin olası sonuçları üzerinden ülke için beka tehlikesi var demek, seçimi yerel seçim olma gerçekliğinden uzaklaştırır. Böyle bir tavır baştan seçimlerin güvenliği ve güvenirliği için demokratik ortamın yok edilmesi demektir. Demokratik meşruiyetin rafa kaldırılması demektir.

Evet bir kez daha söylüyorum yerel seçimlerde ortaya çıkacak olası sonuçlara, içinde bulunduğu ittifakın başarısız olması durumuna beka sorunu olacağını söylemek zeka sorunudur.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5