banner29

Ortak yayın için açıklama yapılacağı duyuruldu!

23 Haziran seçimlerine iki hafta kala, İstanbul adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun birlikte katılmalarının planlandığı ortak yayın ile ilgili karar bugün netleşiyor. Ortak televizyon yayını konusunda AK Partili Mahir Ünal ile CHP'li Engin Altay görüştü. İki ismin saat 13.30'da açıklama yapacağı duyuruldu.

Siyaset 10.06.2019, 13:25 10.06.2019, 13:34
Ortak yayın için açıklama yapılacağı duyuruldu!

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayına çıkmasıyla ilgili görüşmelerde sona gelindi. İki adayın ortak canlı yayın programının planlaması için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay görevlendirildi.

SON GÖRÜŞME BU SABAH GERÇEKLEŞTİ

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun yapması değerlendirilen ortak televizyon yayını konusunda AK Partili Mahir Ünal ile CHP'li Engin Altay bu sabah görüştü. Görüşmeye dair saat 13.30'da açıklama yapılacağı duyuruldu.

Edinilen bilgiye göre, görüşmelerde önceden çekim, banttan yayın gündeme geldi. Moderatör konusunda ise “sorular ortak belirlensin, moderatör sadece okusun” teklifinde bulunuldu. Ancak iki öneri de kabul görmedi.

CHP, partiye çok yakın görünen bir televizyoncunun programda moderatörlüğüne sıcak bakmıyor. TRT’de yayın önerisi de olumlu karşılanmıyor. CHP’de genel görüş programın moderatörü kim olacaksa programın o moderatörün çalıştığı kanalda yayınlanması, ayrıca diğer yayın kuruluşlarına da logosuz yayın imkanı verilmesi.

‘PROGRAM OLACAK GÖRÜNÜYOR’

Görüşmelerle ilgili bilgi veren bir parti yetkilisi “Program olacak gibi görünüyor. 10 Haziran Pazartesi itibariyle bir sonuca ulaşılmasını bekliyoruz” dedi.

İki adayın ortak canlı yayın önerisini ilk gündeme getiren Habertürk TV’de yayınlanan “Türkiye’nin Nabzı” programının moderatörü Didem Aslan Yılmaz olmuştu. Ardından Uğur Dündar’ın adı gündeme geldi, ancak Dündar reddetti. Moderatör arayışı sürerken Cüneyt Özdemir gibi birçok gazeteci de yayını yönetmeye talip oldu. Kulislerde öneriyi gündeme getiren Didem Yılmaz’ın moderatörlüğünde bir programın ihtimalinin yükseldiği konuşuluyor.

16 HAZİRAN PAZAR AKŞAMI

Canlı yayının 16 Haziran pazar akşamı yapılmasının konuşulduğu da kulislerden sızan bilgiler arasında.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?