banner5

banner29

Özgür Özel'den Erdoğan'a skandal cevap: Franco özentisi diktatör bozuntusu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik siyasi ahlak sınırlarını aşan ifadeler kullanarak, ''Franco özentesi diktatör bozuntusu'' dedi.

Siyaset 18.12.2020, 16:08 18.12.2020, 16:59
Özgür Özel'den Erdoğan'a skandal cevap: Franco özentisi diktatör bozuntusu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Son 7 yıldır saldırıları nasıl boşa çıkardıysak, bu beşinci kol faaliyetlerini de aynı şekilde hüsrana uğratacağız" sözleriyle muhalefeti işaret ettiğini söyleyerek "Bu Franco özentisi diktatör bozuntusuna milletimiz ilk sandıkta, geldiği sandığı gösterip geldiği gibi gönderecektir" dedi. 

"5. kol faaliyeti" tanımının ilk kez İspanya-Fransa iç savaşında milliyetçi güçlere liderlik eden diktatör Francisco Franco tarafından kullanıldığını hatırlatan Özel, "Franco'nun özelliği 36 yıl  diktatörlük yaptı. Recep Tayyip Erdoğan, 18. yılında bir 18 yıl daha yapmak için ancak ve ancak Franco denen diktatörün söylemine sığınıyor. Yok öyle bir şey" ifadelerini kullandı. 

Özel, muhalefete "5.kol" demenin siyasette ve muhalefette yeri olmadığını sözlerine ekledi. 

Yorumlar (1)
Zafer Arslan 1 ay önce
Gaziantep'te kurban keserek kerhane(genelev) açan şahsiyetin partisidir CHP. Siz önce CHP'deki tecavüzcü,ırz düşmanlarını temizleyin Allahsız,kitapsız,imansız, münafık,zındık,kafir,kefere,dönme,dönek herifler.
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?