Öztürk Yılmaz, Bursa'da ne yapıyor? Kuracağı partinin...

CHP'den ihraç edilen Öztürk Yılmaz’ın parti oluşumunun Bursa merkezli olduğu Ankara kulislerinde konuşuluyor. Bursa eski CHP milletvekili FETÖ firarisi Aykan Erdemir'in de Yılmaz'a destek verdiği iddia edildi. Destek vereceği iddia edilen isimler arasında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ve CHP eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in de olduğu öne sürüldü.

Öztürk Yılmaz, Bursa'da ne yapıyor? Kuracağı partinin...

Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, 'Ezan Türkçe okunsun' talebinde bulunmuş ve daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Sıkıysa beni partiden atsın' gibi sert ifadelerinin ardından CHP'den ihraç edilmişti. Yılmaz şimdilerde yeni bir parti kurma çalışmaları içine girdi.

İDDİALARIN MERKEZİNDE 'FETÖ'CÜ O VEKİL VAR

Geçtiğimiz yıl gazeteci Banu Avar, Öztürk Yılmaz'ın Bursa eski CHP milletvekili FETÖ firarisi Aykan Erdemir ile Amerika’da özel görüşmeler yaptığını açıklamıştı. Öztürk Yılmaz’ın Bursa Nilüfer eski Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile de, geçen zaman içinde yakın ilişki içinde olduğu kendisine övgüler düzdüğü ve ilişkilerinin devam ettiği belirtildi.

BURSA'DAN BAĞIMSIZ ADAY OLACAK

CHP içindeki geçmişte cemaatle dirsek temasında olan ve hatalarından halen daha ders almayan bir merkez grubun inisiyatifinde şekillendiği ve kendisinin Bursa Milletvekilliği adaylığı için; Muharrem İnce’nin ekibinde olan Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Mustafa Bozbey'in de örtülü desteğini aldığı belirtiliyor. Öztürk Yılmaz'ın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da desteğini de alması durumunda; Bursa'dan bağımsız milletvekili adayı olarak seçime girmesi ve seçildikten sonra kuracağı partinin başına geçmesi Ankara kulislerinde konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 17:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Koç
Hasan Koç - 9 ay Önce

BURSA FETÖSÜ VE INEGOL KOFTESI ILE MEŞHURDUR..

Hadi
Hadi - 9 ay Önce

Bu adam ifla olmaz...

Nuri
Nuri - 9 ay Önce

Fetö'ye gebe adamdan yarar gelmez.

Hüsamettin.
Hüsamettin. - 9 ay Önce

Aykan Aydemir ve Mustafa Bozbey kankadır.

SIRADAKİ HABER

banner5