banner30

banner29

Perinçek, 128 milyar doların nerede olduğunu açıkladı! Onları 'Amerikancılık'la suçladı...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Haber Global'de 128 milyar dolar iddialarını cevapladı. ''Merkez Bankası elindeki doları çok akıllı bir şekilde altınla değiştirdi'' vurgusunda bulundu.

Siyaset 12.05.2021, 16:10
Perinçek, 128 milyar doların nerede olduğunu açıkladı! Onları 'Amerikancılık'la suçladı...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ise Haber Global'e konuk oldu ve 128 milyar dolar iddia. Perinçek, "Merkez Bankası elindeki doları çok akıllı bir şekilde altınla değiştirdi. Türkiye dünyadan altın satın almada birinci. Çok akıllı çünkü elinizdeki doları, FED'in kontrolünde kullanabilirsiniz. İsterse size yaptırımlar uygular, elinizdeki dolar kağıt olarak kalır. Çok akıllı bir politika. Davutoğlu'nun, Akşener'in bir şeyden haberi yok. 128 milyar dolar diye bir laf dolaştırıyorlar. 128 milyar doların çok önemli bir kısmı altınla değiştirildi. Çok önemli bir politika. Bilmeden konuşuyorlar" dedi. 

BUNLAR AMERİKANIN ADAMI

128 milyar doların nerede olduğunu soran siyasetçilere "Amerika'nın adamı" diyen Perinçek, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ı da eleştirdi. Perinçek, "Bunlar Amerika'nın adamları. Davutoğlu baştan gittiğinde, Amerika'da 'Amerika Ankara'daki adamını kaybetti' başlığı atılmıştı. Bunları Erdoğan süpürdü attı diyor. Bunların söyledikleri normal. AK Parti içinden bu Davutoğlucuların, Babacanların temizlenmesi, AK Parti içindeki Amerika'nın temizlenmesidir. AK Parti açısından son derece ciddi politikalar. Babacan kim? Davos'ta gidip dünya merkezlerine 'Eylül ayında, Erdoğan'ı devireceğiz' planlarına giren adam bunlar. Bunların temizlenmeleri AK Parti için yararlı olmuş. Gelsinler konuşalım" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?