Perinçek: 2020'de erken seçim olabilir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek iddialarını sürdürmeye devam ediyor.

Perinçek: 2020'de erken seçim olabilir

AK Parti’den istifa eden eski Bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni partiye destek verdiği bilinen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ABD ile anlaşma yaptığı öne süren Perinçek, 2020’de erken seçim olabileceğini söyledi.

CNN Türk’e konuşan Doğu Perinçek, eski Bakan Ali Babacan’ın kasım ayında resmen kurması beklenen yeni partiye destek veren Abdullah Gül’ün ABD ile anlaşma yaptığını iddia etti. Perinçek, "Gül ABD ile iki sayfa dokuz maddelik gizli anlaşma yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden öğrendim" diye konuştu.

Perinçek, AK Parti’den ayrılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve Abdullah Gül’ün partiden ayrılmasının da bir şans olduğunu ifade etti. 

Doğu Perinçek, Türkiye’de erken seçim iddialarına ilişkin de konuştu. Türkiye'deki ekonomik ve siyasi duruma dikkat çeken Perinçek, 2020'de erken seçim olabileceğini söyledi. Perinçek, ayrıca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gündeme getirdiği idam cezası hakkında da konuştu ve idam cezasını istemediğini söyledi.

ODATV'de yer alan habere göre de Perinçek, "FETÖ"nün devlet yapılanmalarının içinden temizlenip temizlenmediği yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

"Büyük ölçüde temizlendi, ezildi ve iyi oldu. Çünkü Vatan Partisi kırk yıldır FETÖ ile mücadele ediyor, ne olduğunu kırk yıldır ortaya koyuyor. Ve FETÖ’yü ezmeden Türkiye özgürleşemezdi. Fakat artık şunu düşünmemiz lazım, yalnız hapishaneyle, savcıyla polisle bu olayı çözmek değil dönüştürmemiz lazım. Yani, FETÖ’nün etkilediği yurttaşlarımızı Cumhuriyetimize kazanmak."

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5