banner29

Pervin Buldan'dan ittifaka çağrı: Barış için Öcalan salınmalı!

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, düzenlediği basın toplantısında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan hakkında 'demokrasiden yana olanlar' olarak nitelendirdiği bloğa çağrı yaptı. Buldan, 'Tecrit altında tutulması barışın önünde engel teşkil ediyor. Öcalan'ın özgürlüğü barış ve demokratik zemin için elzemdir' diye konuştu.

Siyaset 31.08.2020, 16:36 31.08.2020, 16:51
Pervin Buldan'dan ittifaka çağrı: Barış için Öcalan salınmalı!

Terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı olan HDP'nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın terörist başı Öcalan hakkındaki sözleri tepki çekti. Buldan,Öcalan hakkında 'demokrasiden yana olanlar' olarak nitelendirdiği ittifaka seslendi.

ÖCALAN'I SALIN BARIŞ GELSİN

Buldan, ''İmkan verilirse bir haftada silahları susturum' diyen ve halkların ortak geleceğini gerçekleştirmek için katkısı olacağına inandığımız Sayın Öcalan'ın tecrit altında tutulması barışın önünde engel teşkil ediyor. Tecrit politikalarının sona ermesi, toplumun nefes alması, barış umudunun yeşertilmesi elzemdir. Öcalan, olanak bulması, zemin yaratılması halinde barış ve demokrasi için önemli rol oynayabilecekken kendisinden bu imkanın esirgenmesi her geçen gün telafisi zor sonuçlar doğurmaktadır. Yol alabilecekleri tecrit altında tutmayın.'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?