banner30

banner29

'PKK'lı dağda ölmüş, gittim evine Fatiha okudum'

HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, TBMM kürsüsünde akılalmaz bir konuşma yaptı. Özsoy, "Bingöl Genç’te bir il yöneticimizin oğlu dağda ölmüş ben evine gittim Fatiha okudum." dedi. AK Partililerin bu söze tepki göstermesinin ardından CHP'li Engin Altay, "Yahu, siz de Fatiha’sına da karışmayın adamın ya! Ayıp ya! Sana ne Fatiha’sından ya" ifadesini kullandı.

Siyaset 22.12.2019, 16:09 16.10.2020, 13:29
'PKK'lı dağda ölmüş, gittim evine Fatiha okudum'

31 Mart Yerel Seçimleri’nde ittifak yapan CHP ile terör partisi HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) koordineli hareket etmeye devam ediyor. Milletin meclisinde, milletin canına kast eden PKK’lıların alenen savunulmasına, CHP’liler destek çıkarak dini değerleri de suistimal ediyor. Terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı HDP, teröristleri dinle alakalı göstererek algı oluşturmaya çalışıyor. HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, dağda ölen bir PKK’lının evine gidip Fatiha okuduğunu söyledi. Bunun üzerine AK Partililer tepki gösterince, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay terör sevicilere destek çıktı.

Hişyar Özsoy, "Bingöl’de, bir önceki dönem vekili olduğum Bingöl Genç’te bir il yöneticimizin oğlu dağda ölmüş ben evine gittim Fatiha okudum. Biz böyle durumlarda ne deriz? “Allah başka evlat acısı göstermesin.” dersin, ne diyeceksin? Dilin orada duruyor yani ne diyebilirsin? Bir Fatiha okuduk diye benim hakkımda şu an fezleke var" dedi.

HDP'li vekilin bu sözlerine AK Parti sıralarından tepkiler geldi.

CHP'li Altay HDP'li Özsoy'a destek verdi

AK Partili milletvekillerinin PKK'lı teröristin ruhuna Fatiha okunmasına tepki göstermesi tartışmasına CHP de katıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Yahu, siz de Fatiha’sına da karışmayın adamın ya! Ayıp ya! Sana ne Fatiha’sından ya" dedi.

Teröriste Fatiha mı okuyalım

CHP'li Engin Altay'ın bu sözlerine AK Parti sıralarından, "Engin Bey, teröriste Fatiha mı okuyalım, Allah’ın seversen! Bunu savunma bari" diye tepki geldi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?